Home » Blog » 1000 slow niemiecki

1000 najczęściej używanych słów w języku niemieckim – sprawdź, jak się ich najszybciej nauczyć

„1000 słów niemiecki” to metoda, która zakłada, że dzięki poznaniu 1000 najważniejszych słów w niemieckiem jesteś w stanie zrozumieć 80 % treści w krótkim czasie (+/-kilka tygodni). Brzmi dobrze, a jak jest naprawdę? Lepiej uczyć się na platformie e-learningowej niemiecki.1000-slow.pl czy lepiej ściągnąć po prostu za darmo listę 1000 słów? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

A jeśli chcesz  błyskawicznie zrozumieć najważniejsze zasady gramatyki i zacząć mówić po niemiecku  to zajrzyj do mojego power e-booka, który pomógł już ponad 1000 osobom poczuć się pewnie w języku niemieckim. 🇩🇪 🔥 Dowiedz się więcej tutaj.

 

Na czym polega metoda nauki 1000 słów?

 • W ciągu kilku tygodni opanujesz najważniejsze słownictwo, czyli słowa, które najczęściej są używane w języku niemieckim. W zależności od Twojego zaangażowania, potrzebny czas do osiągnięcia tego celu to około 4-6 tygodni. W praktyce oznacza to, że nawet jeśli nie znasz zasad gramatycznych i nigdy nie miałeś kontaktu z językiem, będziesz w stanie zrozumieć o czym jest mowa.
 • Ponadto, mając w głowie 1000 najważniejszych słów niemieckich będziesz w stanie w bardzo prosty i niegramatyczny sposób „dogadać się” i wyrazić swoje myśli.

„Z tym e-bookiem nie da się nie zrozumieć gramatyki!” -to jeden z setek Waszych komentarzy.♥ Ty też możesz w końcu ogarnąć gramatykę – szybciej i przyjemniej, niż Ci się wydaje.  ➭ Kliknij tutaj i rozhulaj Twój niemiecki! 

1000 słów niemiecki – jak się uczyć, aby osiągnąć zamierzone efekty?

Są dwa sposoby – drukujesz darmową listę 1000 słów (znajdziesz ją bez problemu online) lub uczysz się na specjalnej platformie e-learningowej niemiecki.1000-slow.pl. Ja osobiście polecam ci drugą metodę, ponieważ ucząc się na platformie uczysz się w sposób usystematyzowany i zgodny z procesem zapamiętywania:

Nauka 1000 słów z niemiecki.1000-slow.pl – plusy 

Uczysz się według planu, wraz z wymową

1000 najczęściej używanych słów niemieckich są podzielone na łatwo przyswajalne porcje – jedna lekcja to 20 nowych słówek:

 • do każdego słówka jest wymowa.
 • klikasz jedną z dwóch możliwości „znam to słowo”/ „nie znam”
 • W dalszym toku lekcji pojawiają Ci się tylko te słowa, których nie znasz

Dodatkowo, jeżeli zauważysz, że nie możesz jakiegoś słowa zapamiętać, możesz dodać je do listy „trudne słowa” i mieć takie słówka pod ręką (możesz je również wydrukować). Jak widzisz struktura lekcji jest bardzo prosta, a jednocześnie nastawiona na maksymalne efekty – nie marnujesz czasu ucząc się słowa, które już umiesz.

1000 slów niemiecki opinia

Dzięki inteligentnym powtórkom, zapamiętujesz szybciej i na trwałe 

Następnie system sprawdza, czy oby na pewno umiesz 20 słówek, czyli jedną lekcję – przed Tobą sprawdzian. Musisz wybrać poprawne znaczenie danego słowa, klikając na jedną z czterech możliwości. Schemat jest taki sam, jak w przypadku lekcji – pojawiają Ci się tylko te słowa, które źle zaznaczyłeś. Po

1000 slow niemieckich pdf

System regularnie sprawdza twoją wiedzę

Po opanowaniu 100 słów czas na większy i bardziej rozbudowany test:

 • System przepytuje Cię ze 30 losowo wybranych słówek
 • Po opanowaniu 1000 słów z kolei czekają Cię większe testy

Schemat działania już znasz – system będzie Cię przepytywał kolejno tylko z tych słów, których znaczenia jeszcze nie znasz. Jest jednak jedna różnica – masz do wyboru 3 opcje przetestowania swojej wiedzy:

 • tłumaczysz z języka niemieckiego na polski ,
 • tłumaczysz z języka polskiego na niemiecki
 • tłumaczysz  tylko ze słuchu

1000 slow niemiecki test

To jest bardzo ważna funkcja , ponieważ nieraz tylko wydaje nam się , że umiemy dane słowo, na przykład jeżeli zawsze uczymy się tłumacząc z niemieckiego na polski. Może to już sam zauważyłeś, że jeśli chcesz przetłumaczyć takie słowo  w drugą stronę, nagle okazuje się , że jednak go nie znasz. Nie wspominając już jak trudno wyłapać jest znane z pozoru słowa ze słuchu.

Całą procedurę możesz powtarzać wielokrotnie , zerując lekcje. Zdecydowanym plusem jest fakt, że możesz uczyć się wszędzie, na przykład korzystając ze smartfona. Poza tym, bardzo motywujący jest procentowy postęp jaki już zrobiliśmy.

jak wyglada nauka 1000 slow

Nauka 1000 słów z niemiecki.1000-slow.pl – minusy 

Brak rodzajników

W 1000 słowach pojawiają się oczywiście rzeczowniki. Podczas lekcji, sprawdzianów oraz testów – występują bez rodzajników. Celem takiego podejścia jest skoncentrowanie się tylko i wyłącznie na poznaniu 1000 najważniejszych słów. Tutaj musisz sam odpowiedzieć sobie na pytanie – wolisz opanować 1000 słów w kilka tygodni, czy przeznaczasz więcej czasu i uczysz się od razu wraz z rodzajnikami.

Rodzajniki są super ważne w języku niemieckim. Jeżeli nie chcesz brzmieć  „Kali jeść, Kali pić” – musisz wiedzieć, jaki rodzajnik ma dany rzeczownik .

Brak kontekstu

Nowych słówek najlepiej jest się uczyć  z kontekstem, czyli w zdaniu – nie ma co do tego wątpliwości. Taka metoda nauki wymaga jednak więcej czasu, ale przynosi również najlepsze efekty. Metoda 1000 słów, jak sama nazwa jednak wskazuje – koncentruje się na słowach, które są jedynie punktem zaczepnym w dalszej nauce niemieckiego. Nie uczy konstrukcji zdań, nie uczy użycia danego słowa – to jest kolejny etap nauki, który zajmie na pewno więcej czasu niż kilka tygodni.

1000 słów niemiecki – moja opinia i podsumowanie

 • 1000 słów niemiecki to metoda , dzięki której w ciągu kilku tygodni opanujesz najczęściej używane i najważniejsze słowa w języku niemieckim. Według badań naukowych, będziesz wtedy w 80 % rozumieć treść. Dzięki temu będziesz w stanie komunikować się w języku niemieckim na poziomie podstawowym.
 • Nie będziesz rozumieć wszystkiego i ta metoda nie nauczy Cię mówienia poprawnie gramatycznie
 • Żeby osiągnąć te rezultaty w krótkim czasie , nie wystarczy wydrukować sobie listy ze słówkami  i  ją czytać – trzeba uczyć się systematycznie, w określonych odstępach czasowych. To oznacza w praktyce, że musisz podzielić materiał na mniejsze porcje i regularnie go powtarzać, według określonego schematu, który jest ułożony zgodnie z procesem zapamiętywania. Ponadto, musisz od razu słuchać wymowy danego słowa oraz najlepiej od razu powtarzać ją na głos. W ten sposób możesz uczyć się na platformie e-learningowej www.niemiecki.1000-slow.pl


Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz