Home » O mnie

O mnie

Szukasz prostych wyjaśnień gramatyki niemieckiej? Witam Cię w takim razie serdecznie na mojej stronie do nauki niemieckiego! 

Mam na imię Ania i ze mną zrozumiesz w końcu niemiecką gramatykę, dzięki czemu poprawisz swój niemiecki.

Kim jest Ania?

Przeprowadzka do Niemiec w wieku 28 lat

Autorka bestsellera „Gramatyka niemiecka jest prosta” 

Założycielka wydawnictwa językowego Partnach Verlag

Ponad 6 lat doświadczenia jako trenerka języka niemieckiego

Założycielka platform edukacyjnych do nauki języka niemieckiego 

Ponad 500 000 uczących się niemieckiego miesięcznie z całego świata

 

3 powody, dla których mogę Ci pomóc poprawić Twój niemiecki

 1. Wyjaśnienia, które są idealne dla Polaków
  Tłumaczę prosto, na chłopski i polski rozum.     
 2. Darmowe materiały, które przygotowują Cię do pracy i codziennego życia w Niemczech
  Na mojej stronie możesz uczyć się i doskonalić swój niemiecki za darmo. Proste wyjaśnienia gramatyczne, skuteczne wskazówki dotyczące nauki niemieckiego, ćwiczenia, słownictwo i wiele więcej. Nie wiesz, od czego zacząć? Zajrzyj na stronę „Nowy tutaj?”! 
 3. Moja metoda nauki języka niemieckiego działa 
  Podczas studiów językowych nauczyłam się przede wszystkim jednej rzeczy. A mianowicie, że tradycyjne metody nauki i skomplikowane wyjaśnienia nie są skuteczne. Opracowałam więc własne metody, które doprowadziły mnie do celu szybciej, łatwiej i przede wszystkim z przyjemnością. I nie tylko mnie! Opinie mojej społeczności są niesamowite. Przekonaj się sam/-a, jak moje materiały pomogły innym.

Moje życie & język niemiecki

Dzieciństwo i wiek nastoletni w Polsce 

Od zawsze chciałam odkrywać świat i uczyć się języków. Ponieważ pochodzę z miasta na granicy polsko-niemieckiej, chciałam koniecznie mówić po niemiecku! 

 Studia językowe w Warszawie 

W stolicy Polski studiowałam Tłumaczenia ustne i pisemne (angielski i niemiecki) na Uniwersytecie Warszawskim. Ale muszę szczerze przyznać, że niemiecka gramatyka prawie zrujnowała mi całą przyjemność z nauki tego języka! 

 Wiedeń, Innsbruck i … gramatyka niemiecka

Kiedy 10 lat temu przyjechałam do Austrii, mój niemiecki, pomimo ukończonych studiów, wcale nie był dobry. Popełniałam wiele błędów, przez co stałam się bardzo nieśmiała i bałam się mówić po niemiecku. Ale koniecznie chciałam rozwijać się zawodowo! W ciągu jednego roku poprawiłam swoje umiejętności gramatyczne, a tym samym mój niemiecki tak bardzo, że dostałam wymarzoną pracę w Berlinie! 

 Od osoby uczącej się niemieckiego do eksperta językowego w jeden rok 

Już będąc dzieckiem, zawsze chciałam pojechać do Berlina! Osiągnęłam swój cel i poprawiłam swój niemiecki w ciągu jednego roku na tyle, że mogłam opiekować się klientami takimi jak Zalando czy Amazon. 

 Droga do trenerki językowej

Pobocznie uczyłam języka niemieckiego, tak dla przyjemności. Pewnego dnia zdałam sobie sprawę, że to dodatkowe zajęcie jest o wiele bardziej interesujące niż moja regularna praca. Często słyszałam od moich uczniów: „Więcej osób uczących się niemieckiego powinno dowiedzieć się, jak łatwa jest niemiecka gramatyka”. Wpadłam więc na pomysł, żeby opublikować moje wyjaśnienia gramatyki niemieckiej online. 

2018: www.nauka-niemieckiego.net rusza online

Co zaczęło się od małego bloga, rozwinęło do największego portalu do nauki niemieckiego w Polsce. W ciągu 6 lat pracy jako trenerka niemieckiego jako języka obcego otrzymałam tak wiele pozytywnych opinii, że odważyłam się napisać książkę do gramatyki niemieckiej. Szalone, no nie?

2020: Napisałam książkę „Gramatyka niemiecka jest prosta”

Moja pierwsza książka, w której wyjaśniam gramatykę niemiecką przy użyciu moich metod i pomysłów, stała się międzynarodowym bestsellerem. Obecnie jest ona dostępna po polsku i niemiecku, a w planach są kolejne języki. 

 2022: Założenie wydawnictwa językowego

W 2022 roku założyłam wydawnictwo językowe. Od tego czasu w naszym biurze w Bawarii tworzę wraz z moim zespołem innowacyjne produkty do nauki języka niemieckiego w sześciu kombinacjach językowych.

Masz do mnie pytanie?

  Problem z gramatyką niemiecką?

  Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

  Anna
  Print Friendly, PDF & Email
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
  Loading...

  19 komentarzy do wpisu „O mnie”

  1. To jest to, czego szukałam????mieszkam i pracuję w Niemczech i bardzo chcę się nauczyć tego języka. Pani Aniu dziękuję! Teraz będę się uczyć z ogromną przyjemnością ????pozdrawiam serdecznie twórców!

   Odpowiedz
   • Pani Aniu, bardzo się cieszę, że moja strona się pani podoba! życzę samych sukcesów z językiem niemieckim i życiem w Niemczech.Jeżeli ma pani problemy z czymś konkretnym i mogę jakoś pomóc, proszę smiało pisać. Pozdrawiam, Ania

    Odpowiedz
  2. Pani Aniu,
   Strona i informacje w niej zawarte są fantastyczne!!!
   Uczyłam się kiedyś niemieckiego 11 lat (w szkole i nas studiach) ale się nie nauczyłam – wiedza przekazywana przez nauczycieli wydawała mi się bardzo chaotyczna. Teraz mój umysł zaczyna ogarniać ale brakuje mi jakiegoś planu działania. Krążę po omacku po tematach i nie wiem na czym się skupić, od czego zacząć, jak ćwiczyć żeby miało to efekt. Ma Pani jakiś pomysł… Może jest taka informacja na stronie tylko jej nie znalazłam… Chciałabym rozmawiać w stopniu komunikatywnym – to mi wystarczy…
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • Pani Moniko, dziękuję za miłe słowa! Jeżeli chodzi o plan działania, to rzeczywiście jest to podstawa – nie tylko w nauce języka niemieckiego 🙂 Czy przeczytała Pani mojego darmowego e-booka „Opanuj niemiecki błyskawicznie?” Można go pobrać zapisując się na mój newsletter tutaj: https://bit.ly/38A5V6u. Piszę w nim jak konkretnie ustalić plan nauki przy małej ilości czasu, proszę tam zaglądnąć. Ważne jest by najpierw skupić się na zbudowaniu solidnych podstaw – słownictwo oraz gramatyka. Dalej będzie już przyjemniej 🙂 – trzeba słuchać, mówić, czytać i o ile mamy na to czas pisać. W e-booku znajdzie Pani konkretne informacje z jakich darmowych źródeł (i naprawdę ciekawych) może Pani właśnie rozwijać te kompetencje. Jeszcze jedna ważna rzecz- w każdym tygodniu powinno być jakieś zadanie rozwijające daną kompetencję – słuchanie, mówienie, czytanie plus zwłaszcza na początku lub jeśli są braki opanowanie solidnych podstaw gramatyki i najważniejszego słownictwa. Wybiera Pani sobie interesujące źródła na swoim poziomie i robi plan, przykładowy plan oraz propozycje materiałów znajdzie Pani w e-booku. Pozdrawiam, Ania

    Odpowiedz
  3. Jestem na tej stronie dopiero chwilę, a już czytając zasady gramatyki czuję, że nie jest to takie trudne. Bardzo tego potrzebowała. Wytłumaczone wszystko w fajny, logiczny sposób. Dziękuję ! 🙂

   Odpowiedz
   • Bardzo się cieszę, że moje tłumaczenia trochę rozjaśniają Ci zawiłości gramatyki niemieckiej. Są czasami trudniejsze tematy, ale większość tak jak mówisz, naprawdę nie jest taka straszna 🙂 Powodzenia w nauce i pisz śmiało, jeżeli czegoś brakuje czy mogę Ci jakoś inaczej pomóc 🙂 pozdrawiam, Ania

    Odpowiedz
  4. Dziękuję, ci pani Aniu jest pani świetna w języku niemieckim, dzięki pani nauka niemieckiego to żaden problem, a jeżeli się zdarzy, to wchodzę na tą stronę i już wiem o co z danym tematem chodzi.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
  5. Świetne lekcje z gramatyki. Dzięki nim bardzo szybko udało mi się odświeżyć niemiecki, który (o zgrozo, dla niektórych, w tym mojej anglistki z LO) zdawałem na maturze, a którego nie używałem przez kilka lat. Niemiecki wcale nie jest trudny. Moim zdaniem jest bardziej logiczny i poukładany od angielskiego (którego się uczę, uczę i nauczyć się nie mogę, a być może nigdy go nie będę znał dobrze). Częściej, niż z tym, że niemiecki jest trudny gramatycznie, spotykałem się z opiniami o jego brzydocie fonetycznej („wszystko co można powiedzieć po niemiecku brzmi jak rozkaz rozstrzelania” itp. ). Według mnie to zależy od regionu Niemiec, Austrii czy Szwajcarii – jak w przypadku wielu innych języków. A jeśli się słucha niemieckiej muzyki, przykładowo piosenek Stefanie Hertel czy legendarnej Neny – tej toporności nie słychać. Ja sam używam wymowy zbliżonej do wiedeńskiej (ponieważ takiej jeszcze w szkole się nauczyłem, a do Austrii mam wyjątkowy sentyment), słownictwa zaś międzynarodowego.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
  6. Cześć Aniu, dopiero zaczynam naukę , ale słyszałam wiele razy, że gramatyka niemiecka jest trudna. Szczerze powiem, że nie wiem skąd takie opinie, ale podejrzewam, że chyba miałam szczęście trafiając na twoją stronę. Wszystko jasne, proste , logiczne, dlatego też kupiłam Twój kurs i muszę powiedzieć , że jest no jeszcze lepszy niż strona. Otwierając książkę czy te ćwiczenia no czuję się jakby koleżanka mi wszystko tłumaczyła 🙂 Może w przyszłości jakiś kurs video?

   Odpowiedz
  7. Jestem w Niemczech już od ponad 5 lat… Próbuję własnych sił aby nauczyć się języka ale to wygląda tak że uczę się słówka i Zaraz je zapominam… Kompletnie nie wiem od czego zaczac. Zaczynam sądzić ze nie potrafię się nauczyć tego języka… A bardo bym chciała, bardzo by mi ułatwił życie… Pani Anno potrzebuje pomocy… Od czego zacząć. Jakie błędy popełniam… Zaczyna mnie dobijać to że nie rozumiem jak do mnie mówią po niemiecku… To bardzo irytuje zwłaszcza że jestem osobą bardzo rozgadana. Pomocy…

   Odpowiedz
  8. Własnie zakupiłem kurs wersje podsatwową, i muszę powiedzieć ze jest kapitalnie prosto objasniony ,graficznie super wygląda wszystko wyjasnione w sposob tak łatwy i czytelny ze kazdy sie nauczy , mam wrazenie ze gramatyka z tym kursem od dzisiaj stanie sie moim przyjacielem

   Odpowiedz
   • Hej Paweł, dzięki za komplement! Naprawdę miło słyszeć, że trud tworzenia tych materiałόw się opłacił i że język niemiecki okazał się jednak nie taki straszny…. 🙂 Powodzenia w dalszej nauce!

    Odpowiedz
  9. Najlepsza strona do nauki! Nigdy nie doświadczyłam tak szybkiego progressu i to wszystko z darmowych plików. Jestem przeszczęśliwa, że Panią znalazłam i jako nauczycielem sama wiem, ile to pracy przekazać wiedzę w łatwy i przyjemny sposób. Dziękuję! <3

   Odpowiedz

  Dodaj komentarz