Home » Chcesz w końcu zrozumieć gramatykę i wznieść Twój niemiecki na wyższy poziom? ???? Jesteś we właściwym miejscu!

Chcesz w końcu zrozumieć gramatykę i wznieść Twój niemiecki na wyższy poziom? ???? Jesteś we właściwym miejscu!

Nazywam się Ania i udowodnię Ci, że to nie sama gramatyka, a sposób jej wyjaśniania są bardzo trudne! Wiesz, że przez lata sama miałam ogromne problemy z gramatyką niemiecką?

Nie rozumiałam książek, nie rozumiałam nauczycieli…aż do momentu, kiedy samodzielnie, krok po kroku zaczęłam „tłumaczyć” sobie gramatykę w sposób, który dla mnie, zwykłego śmiertelnika, był zrozumiały. Często nie dawało mi wtedy spokoju jedno pytanie – dlaczego tłumaczenie w moim zeszycie jest tak banalne, a jego odpowiednik w książkach do gramatyki brzmi jak objaśnianie fizyki kwantowej dla wtajemniczonych? ????

Moją misją jest, by każdy mógł zrozumieć gramatykę niemiecką, bo to właśnie przez nią wiele osób daje za wygraną z niemieckim. Jestem przekonana, że gramatyka jest takim kluczem do zrozumienia i polubienia języka niemieckiego.

Dlatego na www.nauka-niemieckiego.net przygotowałam dla Ciebie  super-prosty, darmowy kurs z gramatyki niemieckiej   oraz interaktywne ćwiczenia – bo jak wiadomo, ćwiczenie czyni mistrza.

Jak do tego doszło, że jestem założycielką i CEO portalu, z którym setki tysięcy osób miesięcznie hakuje gramatykę niemiecką?

Szczerze mówiąc, nigdy tego nie planowałam…????

Kilka lat temu spełniło się moje marzenie – dostałam świetną ofertę pracy w sercu Berlina. Pracowałam wtedy w międzynarodowym środowisku, także z osobami, które dopiero uczyły się języka niemieckiego. Kiedy moi koledzy z pracy  dowiedzieli się, że studiowałam język niemiecki (Lingwistyka Stosowana na Uniwersytecie Warszawskim oraz częściowo w Austrii), zaczęli pytać mnie o ich wątpliwości i problemy związane z nauką tego języka, a w szczególności o gramatykę niemiecką.

Okazało się wtedy, że potrafię tłumaczyć skomplikowane (z pozoru) sprawy w lekkostrawny sposób (a jednak moje notatki nie poszły na marne! ???? ). Z czasem  stało  się dla  mnie jasne, że chcę pomóc i dotrzeć do większej ilości osób i tak stworzyłam stronę www.nauka-niemieckiego.net.

Liebe Grüße aus Berlin ????

Ania

Masz do mnie pytanie?

  Problem z gramatyką niemiecką?

  Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

  Anna
  Print Friendly, PDF & Email
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5,00 out of 5)
  Loading...

  17 komentarzy do wpisu „Chcesz w końcu zrozumieć gramatykę i wznieść Twój niemiecki na wyższy poziom? ???? Jesteś we właściwym miejscu!”

  1. To jest to, czego szukałam????mieszkam i pracuję w Niemczech i bardzo chcę się nauczyć tego języka. Pani Aniu dziękuję! Teraz będę się uczyć z ogromną przyjemnością ????pozdrawiam serdecznie twórców!

   Odpowiedz
   • Pani Aniu, bardzo się cieszę, że moja strona się pani podoba! życzę samych sukcesów z językiem niemieckim i życiem w Niemczech.Jeżeli ma pani problemy z czymś konkretnym i mogę jakoś pomóc, proszę smiało pisać. Pozdrawiam, Ania

    Odpowiedz
  2. Pani Aniu,
   Strona i informacje w niej zawarte są fantastyczne!!!
   Uczyłam się kiedyś niemieckiego 11 lat (w szkole i nas studiach) ale się nie nauczyłam – wiedza przekazywana przez nauczycieli wydawała mi się bardzo chaotyczna. Teraz mój umysł zaczyna ogarniać ale brakuje mi jakiegoś planu działania. Krążę po omacku po tematach i nie wiem na czym się skupić, od czego zacząć, jak ćwiczyć żeby miało to efekt. Ma Pani jakiś pomysł… Może jest taka informacja na stronie tylko jej nie znalazłam… Chciałabym rozmawiać w stopniu komunikatywnym – to mi wystarczy…
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
   • Pani Moniko, dziękuję za miłe słowa! Jeżeli chodzi o plan działania, to rzeczywiście jest to podstawa – nie tylko w nauce języka niemieckiego 🙂 Czy przeczytała Pani mojego darmowego e-booka „Opanuj niemiecki błyskawicznie?” Można go pobrać zapisując się na mój newsletter tutaj: https://bit.ly/38A5V6u. Piszę w nim jak konkretnie ustalić plan nauki przy małej ilości czasu, proszę tam zaglądnąć. Ważne jest by najpierw skupić się na zbudowaniu solidnych podstaw – słownictwo oraz gramatyka. Dalej będzie już przyjemniej 🙂 – trzeba słuchać, mówić, czytać i o ile mamy na to czas pisać. W e-booku znajdzie Pani konkretne informacje z jakich darmowych źródeł (i naprawdę ciekawych) może Pani właśnie rozwijać te kompetencje. Jeszcze jedna ważna rzecz- w każdym tygodniu powinno być jakieś zadanie rozwijające daną kompetencję – słuchanie, mówienie, czytanie plus zwłaszcza na początku lub jeśli są braki opanowanie solidnych podstaw gramatyki i najważniejszego słownictwa. Wybiera Pani sobie interesujące źródła na swoim poziomie i robi plan, przykładowy plan oraz propozycje materiałów znajdzie Pani w e-booku. Pozdrawiam, Ania

    Odpowiedz
  3. Jestem na tej stronie dopiero chwilę, a już czytając zasady gramatyki czuję, że nie jest to takie trudne. Bardzo tego potrzebowała. Wytłumaczone wszystko w fajny, logiczny sposób. Dziękuję ! 🙂

   Odpowiedz
   • Bardzo się cieszę, że moje tłumaczenia trochę rozjaśniają Ci zawiłości gramatyki niemieckiej. Są czasami trudniejsze tematy, ale większość tak jak mówisz, naprawdę nie jest taka straszna 🙂 Powodzenia w nauce i pisz śmiało, jeżeli czegoś brakuje czy mogę Ci jakoś inaczej pomóc 🙂 pozdrawiam, Ania

    Odpowiedz
  4. Dziękuję, ci pani Aniu jest pani świetna w języku niemieckim, dzięki pani nauka niemieckiego to żaden problem, a jeżeli się zdarzy, to wchodzę na tą stronę i już wiem o co z danym tematem chodzi.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
  5. Świetne lekcje z gramatyki. Dzięki nim bardzo szybko udało mi się odświeżyć niemiecki, który (o zgrozo, dla niektórych, w tym mojej anglistki z LO) zdawałem na maturze, a którego nie używałem przez kilka lat. Niemiecki wcale nie jest trudny. Moim zdaniem jest bardziej logiczny i poukładany od angielskiego (którego się uczę, uczę i nauczyć się nie mogę, a być może nigdy go nie będę znał dobrze). Częściej, niż z tym, że niemiecki jest trudny gramatycznie, spotykałem się z opiniami o jego brzydocie fonetycznej („wszystko co można powiedzieć po niemiecku brzmi jak rozkaz rozstrzelania” itp. ). Według mnie to zależy od regionu Niemiec, Austrii czy Szwajcarii – jak w przypadku wielu innych języków. A jeśli się słucha niemieckiej muzyki, przykładowo piosenek Stefanie Hertel czy legendarnej Neny – tej toporności nie słychać. Ja sam używam wymowy zbliżonej do wiedeńskiej (ponieważ takiej jeszcze w szkole się nauczyłem, a do Austrii mam wyjątkowy sentyment), słownictwa zaś międzynarodowego.
   Pozdrawiam

   Odpowiedz
  6. Cześć Aniu, dopiero zaczynam naukę , ale słyszałam wiele razy, że gramatyka niemiecka jest trudna. Szczerze powiem, że nie wiem skąd takie opinie, ale podejrzewam, że chyba miałam szczęście trafiając na twoją stronę. Wszystko jasne, proste , logiczne, dlatego też kupiłam Twój kurs i muszę powiedzieć , że jest no jeszcze lepszy niż strona. Otwierając książkę czy te ćwiczenia no czuję się jakby koleżanka mi wszystko tłumaczyła 🙂 Może w przyszłości jakiś kurs video?

   Odpowiedz
  7. Jestem w Niemczech już od ponad 5 lat… Próbuję własnych sił aby nauczyć się języka ale to wygląda tak że uczę się słówka i Zaraz je zapominam… Kompletnie nie wiem od czego zaczac. Zaczynam sądzić ze nie potrafię się nauczyć tego języka… A bardo bym chciała, bardzo by mi ułatwił życie… Pani Anno potrzebuje pomocy… Od czego zacząć. Jakie błędy popełniam… Zaczyna mnie dobijać to że nie rozumiem jak do mnie mówią po niemiecku… To bardzo irytuje zwłaszcza że jestem osobą bardzo rozgadana. Pomocy…

   Odpowiedz
  8. Własnie zakupiłem kurs wersje podsatwową, i muszę powiedzieć ze jest kapitalnie prosto objasniony ,graficznie super wygląda wszystko wyjasnione w sposob tak łatwy i czytelny ze kazdy sie nauczy , mam wrazenie ze gramatyka z tym kursem od dzisiaj stanie sie moim przyjacielem

   Odpowiedz
   • Hej Paweł, dzięki za komplement! Naprawdę miło słyszeć, że trud tworzenia tych materiałόw się opłacił i że język niemiecki okazał się jednak nie taki straszny…. 🙂 Powodzenia w dalszej nauce!

    Odpowiedz

  Dodaj komentarz