Home » Blog

Jak uczyć się słówek i nie zapominać? Moich 7 prostych i efektywnych sposobów

jak uczyc sie slowek

Siedzisz nad pokaźną listą słówek. Koniecznie musisz wbić je sobie do głowy (no bo jak inaczej dobrze opanować język obcy i porozumiewać się z innymi?). Zegar tyka. Blokada w mózgu, frustracja – aaa tam, bez sensu. Czy ten czarny scenariusz wydaje Ci się znajomy? Spokojnie, można też inaczej.

Czytaj dalejJak uczyć się słówek i nie zapominać? Moich 7 prostych i efektywnych sposobów

Książki do nauki niemieckiego dla dorosłych i młodzieży — przegląd propozycji wydawnictwa Pearson

Podczas pierwszego kontaktu, język niemiecki może się wydawać nieprzyjemny i szorstki. W rzeczywistości jednak jest zaskakująco przystępny i relatywnie prosty do opanowania. Nie powinien zatem dziwić fakt, że niemiecki jest drugim, zaraz po angielskim, najczęściej wybieranym do nauki językiem obcym w naszym regionie, a jego popularność wciąż rośnie.

Czytaj dalejKsiążki do nauki niemieckiego dla dorosłych i młodzieży — przegląd propozycji wydawnictwa Pearson

Fiszki niemiecki dla początkujących: ucz się słówek i nie zapominaj!

Jeżeli nadal brakuje Ci pomysłu jak w  efektywny (i przyjemny) sposób zacząć naukę niemieckiego – zacznij od nauki z fiszkami dla początkujących. Nauka z fiszkami to bardzo skuteczny sposób na nauczenie oraz trwałe zapamiętanie nowego słownictwa. W tym artykule podpowiem ci, jakie fiszki i dlaczego wybrać na początku nauki języka.

Czytaj dalejFiszki niemiecki dla początkujących: ucz się słówek i nie zapominaj!

17 minut dziennie wystarczy, żebyś w 3 miesiące poczuł się pewnie w niemieckim. Jak to działa? Oto mój test kursów 17 Minute Languages

17 minute language opinie

17 Minute Languages to innowacyjne kursy online języka niemieckiego, dzięki którym można nauczyć się języka poświęcając zaledwie 17 minut dziennie. Czy tak jest naprawdę? Czy warto uczyć się niemieckiego z 17 Minute Languages? W tym artykule znajdziesz  wyniki moich kilkutygodniowych testów dostępnych kursów!

Czytaj dalej17 minut dziennie wystarczy, żebyś w 3 miesiące poczuł się pewnie w niemieckim. Jak to działa? Oto mój test kursów 17 Minute Languages

1000 najczęściej używanych słów w języku niemieckim – sprawdź, jak się ich najszybciej nauczyć

1000 slów niemiecki opinie

„1000 słów niemiecki” to metoda, która zakłada, że dzięki poznaniu 1000 najważniejszych słów w niemieckiem jesteś w stanie zrozumieć 80 % treści w krótkim czasie (+/-kilka tygodni). Brzmi dobrze, a jak jest naprawdę? Lepiej uczyć się na platformie e-learningowej niemiecki.1000-slow.pl czy lepiej ściągnąć po prostu za darmo listę 1000 słów? W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

A jeśli chcesz  błyskawicznie zrozumieć najważniejsze zasady gramatyki i zacząć mówić po niemiecku  to zajrzyj do mojego power e-booka, który pomógł już ponad 1000 osobom poczuć się pewnie w języku niemieckim. 🇩🇪 🔥 Dowiedz się więcej tutaj.

 

Czytaj dalej1000 najczęściej używanych słów w języku niemieckim – sprawdź, jak się ich najszybciej nauczyć

Nauka niemieckiego na Amazonie – korzystaj z pełnej oferty z Niemiec!

Amazon to największy sklep internetowny na świecie, który dopiero staje się popularny w Polsce. Na Amazonie znajdziesz niemal wszystko, w konkurencyjnych cenach. Co istotne, oferta Amazonu różni się na poszczególnych rynkach. Z tego artykułu dowiesz się jak mieć 100 % dostęp do oferty e-booków, audiobooków, książek tradycyjnych oraz filmów/seriali (oraz wszystkich innych artykułów niezwiązanych z nauką niemieckiego) jaką ma niemiecki Amazon, nawet jeśli mieszkasz w Polsce. 

Czytaj dalejNauka niemieckiego na Amazonie – korzystaj z pełnej oferty z Niemiec!