Home » Blog » 17 Minute Languages

17 minut dziennie wystarczy, żebyś w 3 miesiące poczuł się pewnie w niemieckim. Jak to działa? Oto mój test kursów 17 Minute Languages

17 Minute Languages to innowacyjne kursy online języka niemieckiego, dzięki którym można nauczyć się języka poświęcając zaledwie 17 minut dziennie. Czy tak jest naprawdę? Czy warto uczyć się niemieckiego z 17 Minute Languages? W tym artykule znajdziesz  wyniki moich kilkutygodniowych testów dostępnych kursów!

Co to jest 17 Minute Languages?

17 Minutes Languages to platforma e-learningowa, na której można w innowacyjny sposób uczyć się 80 języków w 15 językach wykładowych. W samym języku polskim jest dostępnych aż 79 kursów online, w tym kursy języka niemieckiego online.  Strona działa już od 2002 roku, i ma na koncie 540,000 sprzedanych kursów. 

Wszystkie kursy zostały stworzone w oparciu o  najnowsze rezultaty badań naukowych i bazują na wykorzystaniu pamięci długotrwałej dzięki technice superlearning. Dzięki temu w ciągu 17 minut jesteś w stanie zmaksymalizować swoje postępy w nauce, a konkretnie uczyć się o 32 % szybciej niż z innym kursem.

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo

Ok, koniec tych suchych faktów Za chwilę przedstawię ci, jak te założenia wyglądają w praktyce, a najpierw może zastanówmy się… 

Co Ci da kurs niemieckiego online?

No właśnie, przecież jest tyle materiałów do nauki języków obcych w internecie, które są dostępne za darmo. I tak jest rzeczywiście, po co zatem kurs online?

 • uczysz się według planu ułożonego przez doświadczonych metodyków, a dzięki temu szybciej i efektywniej
 • oszczędzasz pieniądze: cena kursu to nic w porównaniu z kosztami lekcji prywatnych/tradycyjnych kursów
 • możesz uczyć się zawsze i wszędzie, a potrzebny jest jedynie twój laptop/telefon: koniec z wymówkami!

Nie wiem czy wiesz, ale język niemiecki to drugi najpopularniejszy język w Europie, a gospodarka Niemiec jest na czwartym miejscu w ujęciu globalnym. Czas, który zainwestujesz w naukę niemieckiego, na pewno się opłaci! Dzięki kursowi online osiągniesz zatem twój cel, czyli opanujesz język niemiecki.  A dzięki temu: 

 • zrobisz karierę, zwiększysz swoje zarobki lub zdobędziesz pracę marzeń
 • zyskasz pewność siebie w kontaktach zawodowych i osobistych
 • poznasz interesujących ludzi i otworzysz się na otaczający cię świat

17 Minute Languages opinie: jak wygląda nauka? Test

Wybierając na przykład kurs podstawowy i ucząc się 17 minut dziennie, opanujesz 1300 słów i osiągniesz przy tym poziom A2.Opanowując wszystkie kursy zawarte w pakiecie językowym poznasz 5000 słów i osiągniesz przy tym poziom C2.

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo

17 Minute Languages opinie: przykładowa lekcja

Po rozwiązaniu testu poziomujący, system układa dla ciebie twoją pierwszą lekcję. Każdego dnia w sekcji „codzienne zadania” czeka na ciebie nowa lekcja, stworzona na podstawie twoich postępów. W każdej lekcji uczysz się niemieckiego w ten sposób

 • efektywnie poszerzasz słownictwo

Na ekranie pojawiają się nowe słówka, a twoim zadaniem jest je zapamiętać. Słowa pojawiają się zgodnie z   algorytmem, stworzonym na podstawie twoich postępów. Słuchasz przy tym zintegrowanej w tle muzyce, która została skomponowana na bazie tak zwanej technologii „Binaural Beats”. Ta muzyka wprowadza w stan relakscji, a jak człowiek jest zrelaksowany, to i lepiej zapamiętuje . Serio – to nie mój wymysł, a naukowców polepsza efektywność długotrwałego zapamiętywania. Każde słowo jest z obrazem, dwukrotną wymową przez nativ speakera, a kolory ekranu zmieniają się, co dodatkowo podkręca zapamiętywanie.

 • w międzyczasie inteligentnie powtarzasz, dzięki technice  superlearning

Pytanie o nowe słowo pojawia się każdego dnia od nowa, do momentu kiedy bez problemu je poprawnie powtórzysz, w precyzyjnie określonych odstępach czasu. Jeśli potrafisz już poprawnie przetłumaczyć od razu dane słowo to pojawi się ono następnego dnia do powtórzenia, potem po kolejnych 2 dniach, potem po kolejnych 4 dniach, następnie po kolejnych 8 dniach i na koniec po 16 dniach. Jeśli za każdym razem przetłumaczysz prawidłowo słówko to w przyszłości nigdy go nie zapomnisz – przejdzie ono do Twojej pamięci długoterminowej.

 • uczysz się wymowy, poprawnej pisowni, rozumienia ze słuchu oraz tworzenia zdań

Klikając w „Inne metody nauczania” przechodzisz do lekcji opartych na tekstach i dialogach., stworzonych przez metodyków i lektorów niemieckich. Wszystkie teksty są czytane przez lektorów niemieckich, a każdy wers można odsłuchać pojedynczo dowolną ilość razy. Towarzyszysz dwójce bohaterów w ich wzlotach i upadkach dnia codziennego w Niemczech.  Na przykład na poziomie B1/B2 jest to ponad 40 bardzo życiowych i przydatnych tematów, między innymi:

 • do każdej lekcji masz rozmaite ćwiczenia

Do każdego tekstu i dialogu  masz do wykonania wiele interaktywnych ćwiczeń, które nie są zwykłym „klikaniem”, a wymagają od ucznia aktywnego zaangażowania, na przykład:

Typ ćwiczeniaTwoje zadanie
Dyktandotwoim zadaniem jest samodzielne i dokładne napisanie tego, co słyszysz
Trening budowy zdaniaTrening budowy zdania: tutaj musisz ułożyć kilka elementów zdania w poprawnej kolejności
Luki w tekścieTekst z lukami: twoim zadaniem jest prawidłowe uzupełnienie brakujących wyrazów
RozsypankaRozsypanka : Wszystkie słowa z dialogów zostały dokładnie przemieszane, a ty musisz je z powrotem ułożyć
Fiszki do wydrukowaniaFiszki do wydrukowania: całe słownictwo możesz wydrukować w formie fiszek i uczyć się tradycyjnie

17 Minute Language opinie: jakie kursy są dostępne?

Kursy ogólne (A1,A2,B1,B2,C1,C2)

17 Minute Languages oferuje kursy ogólne, jak i specjalistyczne na wszystkich poziomach (od A1 do C2).  Oferta 17 Minute Languages jest przede wszystkim skierowana do osób, które chcą w krótkim czasie wznieść swój niemiecki na wyższy poziom w efektywny i ciekawy sposób:

Dostępne kursyDowiedz się więcej
Kurs dla początkujących: A1,A2kliknij tutaj
Kurs dla średniozaawansowanych:B1, B2kliknij tutaj
Kurs dla zaawansowanych: C1, C2kliknij tutaj
Kompletny pakiet kursów (A1, A2, B1, B2, C1, C2) +
niemiecki biznesowy +
słownictwo branżowe +
ekspresowy kurs
kliknij tutaj

Kursy specjalistyczne (A1,A2,B1,B2,C1,C2)

⇒ Nie wiesz, na jakim poziomie jest twój niemiecki? Sprawdź tutaj!

Dostępne kursyDowiedz się więcej
Niemiecki w pracy i biznesie: B2 - C2kliknij tutaj
Niemiecki w turystyce i gastronomiikliknij tutaj
Kurs ekspresowy kliknij tutaj
Kurs przed wyjazdem na stałe do Niemieckliknij tutaj
Słownictwo specjalistyczne: C1,C2kliknij tutaj
Kurs niemieckiego dla dziecikliknij tutaj

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo

31 dni: gwarancja 100 % zwrotu wpłaconej kwoty

Bardzo fajne jest to, że jeżeli kurs ci się z jakiś względów nie spodoba czy nie spełni twoich oczekiwań, pieniądze zostaną ci zwrócone bez zbędnych pytań i wyjaśnień. Gwarancja 100 % zwrotu wpłaconej kwoty przysługuje ci do 31 dni od daty zakupu. 

Czy warto uczyć się z 17 Minute Languages? Plusy i minusy

Dzięki technice superlearning, zapamiętujesz o 32% szybciej

Na czym dokładnie polega technika superlearning, napisałam powyżej. Dzięki tej technice, ucząc się 17 minut dziennie, jesteś w stanie zmaksymalizować swoje postępy w nauce, a konkretnie uczyć się o 32 % szybciej niż z innym kursem.

 Kurs angażuje wiele zmysłów jednocześnie – uczysz się szybciej i efektywniej

Według opinii lingwistów, im więcej zmysłów jest angażowanych przy nauce, tym więcej i na dłużej  zapamiętujemy. Nowe słownictwo pojawia się zawsze z obrazem oraz dwukrotną wymową przez nativ speakera. Wpływa to na lepsze kojarzenie, a przez to zapamiętanie materiału. „Binaural Beats”, czyli muzyka którą słyszysz podczas kursu, w sposób udowodniony naukowo wpływa na poziom koncentracji. Dodatkowo, kolory ekranu zmieniają się, co pozwala nam maksymalnie skupić się na nauce.

Idealnie dopasowany poziom nauki: nie tracisz czasu na to co już umiesz

Materiał kursu dopasowany jest dokładnie do stanu Twojej wiedzy i za każdym razem proponuje ci dydaktycznie przygotowaną porcję do nauki. Na samym początku rozwiązujesz test poziomujący i na tej podstawie system wybiera odpowiedni dla ciebie materiał. Każda kolejna lekcja jest stworzona na podstawie twoich postępów.

Uczysz się regularnie, ale elastycznie

Nie masz dzięki temu przerw, co gwarantuje  najwyższą wydajność w nauce.Możesz uczyć się 17 minut, co jest optymalnym czasem

Uczysz się nowego słownictwa w praktyce, czyli z kontekstem

Poprzez liczne dialogi i teksty nauczysz się jak używać nowo poznane słowa. Naprawdę dość długo szukałam kursu, który nowych słówek uczyłby w całych zdaniach. A jest to najbardziej efektywna i jedyna słuszna metoda przyswajania nowego słownictwa.

Wszystkie zagadnienia/ całe słownictwo możesz wydrukować

Mimo wszystkich technicznych udogodnień, nieraz po prostu dobrze jest mieć materiały do nauki „pod ręką”. Wszystkie zagadnienia możesz bez problemu wydrukować. Słownictwo można dodatkowo wydrukować jako fiszki, co jest naprawdę bardzo przydatne.

 A co z gramatyką?

Kurs nie koncentruje się na nauce gramatyki niemieckiej. Jednak dzięki inteligentnym ćwiczeniom wymagającym twojego zaangażowania, uczysz się gramatyki w sposób intuicyjny. Dodatkowo w cenie kursu otrzymujesz wyjątkowo prosto i przejrzyście napisany podręcznik z najważniejszymi zagadnieniami gramatyki niemieckiej w formie PDF.

17 Minute Languages opinie: podsumowanie

 • Dzięki technice superlearning ciągu 17 minut jesteś w stanie zmaksymalizować swoje postępy w nauce, a konkretnie uczyć się o 32 % szybciej niż z innym kursem.
 • 17 Minutes Languages to kompletny kurs języka niemieckiego online, który poszerza słownictwo, rozwija umiejętność rozumienia ze słuchu, czytania oraz pisania
 • Kurs zawiera bardzo przejrzyście, prosto i logicznie skonstruowaną instrukcję obsługi gramatyki niemieckiej w formie e-booka.  Gramatyki uczysz się podczas kursu intuicyjnie, poprzez samodzielne pisanie zdań i słuchanie oraz czytanie tekstów na twoim poziomie

Moja opinia o 17 Minute Languages

Jestem jak najbardziej na tak i z pełnym przekonaniem mogę polecić 17 Minute Languages. Jeżeli szukasz naprawdę dobrego kursu niemieckiego online, to jest duże prawdopodobieństwo, że 17 Minute Languages również ci się spodoba. A najlepiej jeśli przekonasz się po prostu samemu – możesz przetestować kurs całkowicie za darmo. Klikając poniżej przejdziesz do strony kursu, gdzie możesz skorzystać z bezpłatnego 24 godzinnego dostępu:

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4,25 out of 5)
Loading...

6 komentarzy do wpisu „17 minut dziennie wystarczy, żebyś w 3 miesiące poczuł się pewnie w niemieckim. Jak to działa? Oto mój test kursów 17 Minute Languages”

 1. Dzien dobry, przetestowałam już kurs i powiem szczerze, że robi naprawdę dobre wrażenie. Chciałabym kupić kurs na poziomie B1/B2. Widzę, że cena kursu jest w EUR. Mogę jednak zapłacić w złotówkach ?

  Odpowiedz
  • Cześć Marta, tak ceny są w EUR, ale można zapłacić oczywiście w polskiej walucie (cena zostanie przeliczona na złotówki). Płatności można dokonać kartą kredytową, Paypal lub przelewem. Pozdrawiam

   Odpowiedz
 2. Od dawna szukałam jakiegoś dobrego kursu niemieckiego właśnie online, ponieważ nie mam czasu na kursy tradycyjne. Dziękuję za szczegółową recenzję bo właśnie dzięki Pani zdecydowałam się na naukę z 17 Minute Language. Jestem na poziomie początkującym i muszę naprawdę szybko nauczyć się języka. Narazie (7 dni) idzie mi chyba dobrze, mam wrażenie że dużo zostaje mi głowie. Pozdrawiam, Basia

  Odpowiedz
 3. Pani Aniu,

  bardzo podoba mi się Pani strona. Skorzystałam już z wielu porad i wskazówek, czytań regularnie zagadnienia z gramatyki z ćwiczeniami. Bardzo przystępnie napisane ! Kupiła również kurs 17 Minutes Languages za pośrednictwem Pani strony z którego uczę się codziennie. Korzystam również z aplikacji Deutche Welle.

  Szukam jeszcze jakiejś aplikacji/strony internetowej gdzie mogę robić więcej ćwiczeń z gramatyki. Idealnie byłoby żeby treść była podzielona na problemy gramatyczne z obszerna ilością ćwiczeń dla każdego tematu.

  Czy może Pani polecić taka aplikacje na iPhona lub stronę internetowa ?

  Pozdrawiam ,
  Aneta

  Odpowiedz

Dodaj komentarz