6 komentarzy do wpisu „Stopniowanie przymiotników (B1, B2)”

  1. Dlaczego „Gestern habe ich den lustigsten Film aller Zeiten gesehen.” a nie „lustigste”?
    Przecież mamy rodzajnik określony „den” przed przymiotnikiem – powinniśmy dodać „-ste” a nie „-sten”.
    Czy ta zasada dotyczy tylko rodzajników „der/die/das” (albo Nominative), a rodzajników „dem/den/des” (pozostałych przypadków) już nie?

    Odpowiedz

Dodaj komentarz