Home » Blog » Niemiecki przez Skype: nauka dla zabieganych

Niemiecki przez Skype: nauka dla zabieganych

Nauka niemieckiego przez Skype otwiera wspaniałe możliwości, przede wszystkim dla osób, które nie mają czasu na tradycyjne kursy języka niemieckiego. Na czym dokładnie polega niemiecki przez Skype oraz gdzie znaleźć nauczyciela, wyjaśnię Ci w tym artykule.

Niemiecki przez Skype: na czym polega?

Nauka niemieckiego przez Skype właściwie niczym nie różni się od tradycyjnych lekcji. Z tą różnicą, że możesz uczestniczyć w lekcji wszędzie, gdzie masz dostęp do swojego laptopa oraz stabilnego, szybkiego połączenia internetowego.

 • Nauka niemieckiego przez Skype odbywa się w grupach lub 1:1
 • Z reguły pracuje się na tak zwanej wirtualnej tablicy, którą widzisz na ekranie swojego komputera po wejściu do wirtualnej klasy
 • Oprócz takiej tablicy widzisz również swoją grupę i nauczyciela
 • Na zajęciach rozmawiasz, słyszysz i piszesz na chacie – dokładnie tak, jak podczas rozmowy prywatnej na Skype
 • Tak jak podczas zwykłych zajęć, nauczyciel prezentuje na wirtualnej tablicy omawiane materiały, a następnie rozwiązuje się ćwiczenia

Niemiecki przez Skype: dla kogo?

Bez obaw – niemiecki przez Skype nie jest zarezerwowany dla informatyków. Jeżeli umiesz wykonać poniższe czynności na komputerze, na pewno poradzisz sobie na lekcji online:

 • umiesz otwierać e-maile?
 • umiesz zapisać plik na komputerze?
 • korzystasz czasem ze Skype?
 • masz słuchawki (wystarczą najzwyklejsze)?

Niemiecki przez Skype: plusy

 • Oszczędzasz czas na dojazdy
 • Uczysz się w domowym zaciszu
 • Masz do wyboru ogromną ilość nauczycieli – w tym nativ speakerów

Gdzie znaleźć nauczyciela?

Nauka niemieckiego przez Skype stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Nie tylko wśród uczących się, ale również wśród nauczycieli, którzy coraz chętniej prowadzą lekcje online. Jedną z możliwości jest bardzo popularna szkoła języków obcych Lingoda.

Moja opinia
5/5

Lingoda: nauka z lektorem przez Skype

Tutaj masz dostęp do mnóstwa wykwalifikowanych nauczycieli – tylko nativ speakerów (rodzimych użytkowników języka niemieckiego) ! Lekcje odbywają się z nauczycielem przez Skype. 

✓ Nauka  z lektorem 24h/ dobę ✓ Oszczędność ✓ Nauka z domu

Cena: od 9,00 EUR/ 38,33 PLN/ 60 min

Plusy nauki w Lingoda

 • bardzo jasna struktura kursu

Jeżeli lubisz uczyć się według ścisłego planu, nie lubisz chaosu i nauczycieli, którzy uczą zbyt spontanicznie i bez określonego planu, Lingoda na pewno przypadnie ci do gustu. Otrzymasz mnóstwo materiałów, które ściągasz na swój komputer/ drukujesz. Plusem jest również fakt, że możesz ściągnąć przebieg czatu, na którym pojawiają się pytania, uwagi i komentarze – czyli po prostu notatki z lekcji.

 • tylko wykwalifikowani nauczyciele

Pamiętaj, że w internecie każdy może podać się za nauczyciela. Jako osoba ucząca się języka, nie jesteś w stanie sprawdzić, czy Twój nauczyciel mówi poprawnie oraz czy umie przekazać wiedzę. Czy potrafiłbyś wyjaśnić zasady gramatyki polskiej? Ja na pewno nie, pomimo, że jestem Polką. W Lingoda pracują tylko wykwalifikowani nativ speakarzy, co uważam za duży atut.

 • niskie ceny

Nie ma co ukrywać – prywatne lekcje czy to online, czy tradycyjne wiążą się ze sporymi kosztami. Cena lekcji w  Lingoda zaczyna się od 9 EUR/ 60 min

 • małe grupy, max 5 osób
 • nauka 24h na dobę

W Lingoda możesz uczyć się naprawdę elastycznie, z tego względu, że zamiast jednego nauczyciela, masz kilku. Daje Ci to pełną swobodę wyboru godziny, również późnym wieczorem lub o 6:00 rano. Ponadto, przyzwyczajasz się do różnych akcentów i …zawsze jesteś w gotowości. Wiesz jak to jest – na pierwszej lekcji słuchasz, mówisz, notujesz, a później wszystko powszednieje i ..odlatuje się gdzieś myślami.

W Lingoda nauczyciele zmieniają się, co nie przeszkadza w realizacji materiału. Struktura kursu, jak wspomniałam, jest odgórnie określona, dlatego nauczyciel dokładnie wie, jaki materiał ma przerobić.

A może chcesz uczyć się ze mną?

Jestem jedną z tych germanistek, które postanowiły odczarować język niemiecki 🙂 – na moich zajęciach nie usłyszysz za często takich słów jak partykuła czy przyimek. W ogóle za często nie usłyszysz podczas zajęć języka polskiego.

Będziemy  przede wszystkim rozmawiać po niemiecku – tak, jak rozmawiają Niemcy. Od wielu lat mieszkam w krajach niemieckojęzycznych, a od 5 lat właśnie w Berlinie. Więcej o mnie przeczytasz tutaj.

Jeżeli masz ochotę wpaść na wirtualną kawę do Berlina i uczyć się ze mną niemieckiego, skontaktuj się ze mną:


  Problem z gramatyką niemiecką?

  Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

  Anna
  Print Friendly, PDF & Email
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
  Loading...

  Dodaj komentarz