Home » Sprawdź swój poziom niemieckiego

Sprawdź swój poziom niemieckiego

Chcesz nauczyć się języka niemieckiego, ale nie wiesz gdzie zacząć? Zacznij od rozwiązania poniższego testu, który określi twój poziom według Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego:

  • Nie musisz podawać żadnych danych osobowych ani adresu e-mail.
  • Bezpośrednio po zakończeniu testu otrzymasz jego wynik
  • Ten test jest całkowicie anonimowy i trwa 3 minuty

Poziomy zaawansowania według ESOKJ

Europejski System Opisu Kształcenia Językowego wyróżnia 6 poziomów zaawansowania. W tabelce poniżej znajdziesz skrócony opis każdego z nich, a ich szczegółowy opis jest dostępny na przykład tutaj.

PoziomOpis
A1Rozumiesz i potrafisz stosować podstawowe zwroty potoczne i wyrażenia dotyczące życia codziennego. Słownictwo na tym poziomie wynosi około 1000 słów.
A2Potrafisz porozumieć się w sytuacjach codziennych. Potrafisz porozumiewać się w prostych, rutynowych sytuacjach komunikacyjnych. Słownictwo na tym poziomie wynosi około 1500 słów.
B1Potrafisz wypowiadać się na wiele standardowych tematów i radzisz sobie w większości sytuacji komunikacyjnych. Słownictwo na tym poziomie wynosi 2000 – 2500 słów.
B2Potrafisz prowadzić w miarę spontaniczną i płynną rozmowę po niemiecku na wiele tematów, rozumiesz bardziej skomplikowane teksty. Słownictwo na tym poziomie wynosi około 3000 słów.
C1Rozumiesz trudne, dłuższe teksty, potrafisz wypowiadać się płynnie i spontanicznie. Potrafisz formułować jasne, dobrze zbudowane, szczegółowe wypowiedzi dotyczące złożonych problemów. Słownictwo na tym poziomie wynosi około 4000 słów.
C2Mówisz tak dobrze, jak (wykształcony) nativ speaker, a twoje słownictwo na tym poziomie wynosi około 5000 słów.

Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...