Home » Blog » Filmy po niemiecku: które i gdzie oglądać?

Filmy po niemiecku: które i gdzie oglądać?

W tym artykule przedstawię Wam moje ulubione filmy niemieckie w dwóch kategoriach – filmy niemieckie, które będą językowo odpowiednie dla osób na poziomie średniozaawansowanym, a w drugiej kategorii – dla osób zaawansowanych.

Uczenie się języków z filmami to bardzo efektywna, a zarazem przyjemna metoda nauki. O tym jak uczyć się niemieckiego z filmów napisałam tutaj.

Osoby na poziomie początkującym mogą oczywiście, a nawet powinny oglądać filmy niemieckie (nawet jeśli nie rozumieją), ponieważ w ten sposób osłuchujemy się z językiem i uczymy – pomimo wrażenia, że nie daje nam to nic. Nie ma jednak gwarancji uśmiania się do łez lub śledzenia akcji z zapartym tchem 

 

A jeśli chcesz  błyskawicznie zrozumieć najważniejsze zasady gramatyki i zacząć mówić po niemiecku  to zajrzyj do mojego power e-booka, który pomógł już ponad 1000 osobom poczuć się pewnie w języku niemieckim. 🇩🇪 🔥 Dowiedz się więcej tutaj.

Film niemiecki: poziom C1 (zaawansowany)

Das Leben der Anderen

Moja ocena4/5
GatunekDramat
ProdukcjaNiemcy

Film po polsku nazywa się 'Życie na podsłuchu', a w 2006 roku otrzymał oskara w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny.

Akcja dzieje się w stolicy Wschodnich Niemczech, w Berlinie w latach 80. XX wieku. Oficer Stasi otrzymuje polecenie śledzenia dramaturga Georga Dreymanna i jego partnerki. Niby nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że wykonujący zadanie zaczyna dostrzegać w obserwowanych osobach ludzkie cechy i nie jest w stanie, jak dotychczas, być fanatycznie oddanym komunistycznym aparatom inwigilacji.

„Z tym e-bookiem nie da się nie zrozumieć gramatyki!” -to jeden z setek Waszych komentarzy.♥ Ty też możesz w końcu ogarnąć gramatykę – szybciej i przyjemniej, niż Ci się wydaje.  ➭ Kliknij tutaj i rozhulaj Twój niemiecki! 

Das Boot

Moja ocena4/5
GatunekDramat wojenny
ProdukcjaNiemcy

Film przenosi nas w czasy II wojny światowej. Das Boot to coś dla fanów dramatów wojennych, ponieważ film przedstawia losy załogi jednego z U-Bootów niemieckich w 1941 roku.

Der Namen

Moja ocena5/5
GatunekKomedia
ProdukcjaNiemcy

A gdyby tak swoje dziecko nazwać Adolf? Na taki pomysł wpada jeden z głównych bohaterów i informuje o tym zaskoczoną (delikatnie mówiąc) rodzinę. Jedna z moich ulubionych komedii produkcji niemieckiej. Błyskotliwe, ultra śmieszne dialogi i czarny humor.

Film niemiecki: poziom B1/B2 (średniozaawansowany)

Er ist wieder da

Moja ocena5/5
GatunekKomedia
ProdukcjaNiemcy

Kto jest wieder da? A no Adolf, Adolf Hitler – w nowej rzeczywistości, ponieważ akcja filmu rozgrywa się w XXI wieku, w 2015 roku w Berlnie. Bardzo zabawny film, z dużą dawką czarnego humoru. Adolf Hilter próbuje się przystosować do otaczającego go świata, ponownie starając się go podbić – jak mu się to udaje?

Goodbye Lenin

Moja ocena5/5
GatunekKomedia
ProdukcjaNiemcy

Komediodramat i kolejny film z czasów podzielnych Niemiec – bynajmniej z perspektywy matki głównego bohatera. Matka Aleksa, aktywna działaczka komunistyczna, dostaje zawału, w wyniku czego zapada w śpiączkę tuż przed upadkiem NRD. Kiedy budzi się ze śpiączki – NRD już nie istnieje, Aleks jednak w obawie o zdrowie mamy…postanawia jej o tym fakcie nic nie mówić i robi wszystko, żeby kobieta żyła w swojej rzeczywistości.

Keinohrhasen

Moja ocena3/5
GatunekKomedia
ProdukcjaNiemcy

Wszystkie filmy w reżyserii Til Schweiger to lekkie i pozytywne filmy. Nie inaczej jest w przypadku Keinohrhasen. Ale nie zawsze ma się ochotę na wymagające produkcje zmuszające do myślenia, prawda? I na takie wieczory polecam Wam właśnie Keinohrhasen, jak i Kokowääh, Zweiohrküken.

Ich bin dann mal Weg

Moja ocena5/5
GatunekKomedia
ProdukcjaNiemcy

Hape Kerkeling, znany komik niemiecki, wybiera się na pielgrzymkę do grobu św.Jakuba w Composteli. Film na podstawie książki o tym samym tytule o  szukaniu sensu istnienia i siebie. Pełen humoru, optymizmu i ciepła – jak sam Hape Kerkeling, który gra samego siebie i opowiada o tej niezwykłej podróży, tak naprawdę w głąb siebie.

Die Welle

Moja ocena4/5
GatunekDramat
ProdukcjaNiemcy

A gdyby tak zasymuluwać  III Rzeszę i pokazać absurdy nazizmu? Taki projekt zamierza przeprowadzić nauczyciel w pewnej szkole. Co z założenia miało być ciekawym doświadczeniem w ramach zajęć szkolnych, wymyka się spod kontroli.

Oh Boy

Moja ocena5/5
GatunekKomedia
ProdukcjaNiemcy

Autoportret głównego bohatera, pełen ironii, dystansu i humoru. Niko tuż przed 30 rzuca studia i próbuje odnaleźć swoje miejsce w świecie nieograniczonych możliwości. Żyjąc z dnia na dzień w swojej strefie komfortu, obserwuje ludzi i czuje, że nie do końca pasuje do otaczającej go rzeczywistości. Do pewnego dnia…

Gdzie znaleźć filmy niemieckie/ z dźwiękiem niemieckim?

Bardzo bogatą ofertę filmów niemieckich/ lub z niemiecką ścieżką dźwiękową znajdziesz na niemieckim Amazonie, a konkretnie w usłudze VoD Amazon Prime Video. Tutaj znajdziesz instrukcję obsługi korzystania z amazonprime.de.


Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz