Home » Blog » Jak uczyć się efektywnie niemieckiego z filmami?

Jak uczyć się efektywnie niemieckiego z filmami?

Nauka niemieckiego z popcornem, przez telewizorem? Jak najbardziej – oglądając filmy po niemiecku!  Z tego artykułu dowiesz się jak, gdzie i które  filmy oglądać .  Tutaj znajdziesz więcej propozycji filmów po niemiecku, a jeżeli wolisz seriale to zerknij tutaj.

A jeśli chcesz  błyskawicznie zrozumieć najważniejsze zasady gramatyki i zacząć mówić po niemiecku  to zajrzyj do mojego power e-booka, który pomógł już ponad 1000 osobom poczuć się pewnie w języku niemieckim. 🇩🇪 🔥 Dowiedz się więcej tutaj.

Które filmy po niemiecku polecam?

Oto kilka filmów produkcji niemieckiej, które nadają się nie tylko dla zaawansowanych osób. Są to filmy lekkie, a dialogi nie są skomplikowane.

Männerherzen

Zabawna komedia o mężczyznach, którzy szukają prawdziwej miłości:

Honig im Kopf

W popularnych i kinowych produkcjach niemieckich nie można oczywiście pominąć reżysera i aktora Til Schweiger. Jednym z filmów w jego reżyserii  jest właśnie Honig im Kopf – lekka, ale wzruszająca opowieść o tym co w życiu jest najważniejsze.

Traumfrauen

Akcja dzieje się w Berlinie. Historia kilku przyjaciółek, które z jakiś powodów nie mają szczęścia z mężczyznami. Bardzo pozytywny i dobry film:

What a man

Na liście klasyków produkcji niemieckich nie może zabraknąć oczywiście aktora Matthias Schweighöfer. „What a man” opowiada historię młodego mężczyzny (Matthias Schweighöfer) zaraz po zakończeniu  długoletniego związku i jego drodze do… odzyskania swojej męskości:

Fack ju Göthe

Elyas M'Barek, jeden z najpopularnieszych aktorów niemieckich, wciela się w rolę złodzieja, który zaraz po opuszczeniu więzienia..zatrudnia się w szkole jako nauczyciel niemieckiego.

  • Schlussmacher
  • 25 km/h

„Z tym e-bookiem nie da się nie zrozumieć gramatyki!” -to jeden z setek Waszych komentarzy.♥ Ty też możesz w końcu ogarnąć gramatykę – szybciej i przyjemniej, niż Ci się wydaje.  ➭ Kliknij tutaj i rozhulaj Twój niemiecki! 

Gdzie oglądać filmy po niemiecku?

Ja korzystam z Amazon Prime Video, a instrukcję krok po kroku, jak korzystać z Amazon Prime Video znajdziesz w tym artykule.

Jak się uczyć niemieckiego z filmami?

Potrzebna będzie ci kanapa i coś do pisania. Podczas kiedy oglądasz film, wypisz sobie kilka słówek, których nie znasz. Po filmie czy następnego dnia sprawdź co oznaczają i najlepiej stwórz z każdym słówkiem fiszkę. Do nauki z fiszkami polecam ci aplikację Anki.

Postaraj się oglądać bez napisów, a jeśli czegoś nie rozumiesz przewiń do tyłu. Dopiero w chwilach desperacji włączaj napisy. 🙂

Miłego oglądania!


Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...

2 komentarze do wpisu „Jak uczyć się efektywnie niemieckiego z filmami?”

    • Cześć Michał, gdzie będziesz oglądał? 🙂 Trochę z innej beczki, ale polecam również Harrego Pottera w wersji audiobooka – nie jestem fanką Harrego Pottera, ale w wersji niemieckiej jest czytany fantastycznie. Dostępny jest na przykład na audible.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz