Home » Blog » Fiszki niemiecki dla początkujących: ucz się słówek i nie zapominaj!

Fiszki niemiecki dla początkujących: ucz się słówek i nie zapominaj!

Jeżeli nadal brakuje Ci pomysłu jak w  efektywny (i przyjemny) sposób zacząć naukę niemieckiego – zacznij od nauki z fiszkami dla początkujących. Nauka z fiszkami to bardzo skuteczny sposób na nauczenie oraz trwałe zapamiętanie nowego słownictwa. W tym artykule podpowiem ci, jakie fiszki i dlaczego wybrać na początku nauki języka.

A jeśli chcesz  błyskawicznie zrozumieć najważniejsze zasady gramatyki i zacząć mówić po niemiecku  to zajrzyj do mojego power e-booka, który pomógł już ponad 1000 osobom poczuć się pewnie w języku niemieckim. 🇩🇪 🔥 Dowiedz się więcej tutaj.

Fiszki: co to jest?

Fiszka to po prostu karteczka (w wersji tradycyjnej lub online), na której po jednej stronie znajduje się wersja polska danego słowa/ wyrażenia, a po drugiej wersja w języku, który chcemy opanować.

Dlaczego warto uczyć się z fiszkami?

Fiszki to bardzo niepozorna i niezwykle skuteczna broń z zapominaniem. Nie znam osoby, która nie byłaby zadowolona z efektów nauki właśnie z fiszkami, pod warunkiem, że:

Uczysz się w danych fiszek w konkretnych odstępach czasowych. To znaczy, że te słowa których nie możesz zapamiętać, powtarzasz częściej, aż do momentu, kiedy po odwróceniu karteczki będziesz w stanie bez zastanowienia przetłumaczyć słowo. Te słowa, które już znasz, powtarzasz rzadziej. Taki system powtórek nazywa się spaced repetion – bazują na nim niektóre aplikacje, jak i fiszki, o których zaraz przeczytasz.

Uczysz się z kontekstem. Dobra fiszka to taka, na której znajduje się kontekst. Kontekst to nic innego, jak zdanie, w którym dane słowo występuje. Zwłaszcza na początku trudno jest samodzielnie i poprawnie, ułożyć poprawne zdanie. Z tego względu na tym etapie nauki warto korzystać z gotowych zestawy niemieckich fiszek.

„Z tym e-bookiem nie da się nie zrozumieć gramatyki!” -to jeden z setek Waszych komentarzy.♥ Ty też możesz w końcu ogarnąć gramatykę – szybciej i przyjemniej, niż Ci się wydaje.  ➭ Kliknij tutaj i rozhulaj Twój niemiecki! 

Jak uczyć się z fiszkami na na początku nauki?

Możliwości jest tak naprawdę bardzo wiele, jeżeli jesteś na wyższym poziomie. Możesz na przykład samodzielnie robić fiszki w darmowej aplikacji Brainyo, czy w popularnej Anki. Ja osobiście korzystam z Brainyo, ponieważ według mnie obsługa aplikacji jest bardziej przejrzysta i nowoczesna. Aplikacje jednak są do siebie bardzo podobne w kluczowych aspektach.

Zobacz również tutaj: Mój wielki test aplikacji do nauki niemieckiego: która jest najlepsza?

Jeżeli dopiero zaczynasz naukę języka, polecam ci naukę z gotowym zestawem fiszek niemieckich dla początkujących wydawnictwa Cztery Głowy:

  • Zestaw obejmuje 2150 słów i zwrotów dla osób rozpoczynających naukę (A1) lub które chcą przypomnieć sobie podstawowe słownictwo
  • Fiszki niemiecki dla początkujących są podzielone na 50  kategorii tematycznych – ułatwia to usystematyzowanie nauki
  • 220 minut nagrań – uczysz się z wymową, co jest szczególnie ważne na początku nauki
  • Uczysz się wykorzystując pamięć długotrwałą, o której wspomniałam wyżej, dzięki załączonemu pudełku Memobox. W praktyce wygląda to tak, że jeżeli potrafisz przetłumaczyć słowo, wkładasz je do kolejnej przegródki (jest ich 5), jeśli nie – fiszka ląduje  z powrotem do pierwszej przegródki. Nauka jest nie tylko efektywna, ale też przyjemna, ponieważ przypomina quiz

fiszki niemiecki

  • uczysz się z kontekstem – na każdej fiszce oprócz tłumaczenia jest również zdanie z jego użyciem. Przy wielu wyrazach są obrazki, co wspomaga zapamiętywanie
  • stabilne etui na dzienną dawkę fiszek – dzięki temu, fiszki masz zawsze pod ręką i wykorzystujesz każdą wolną chwilę na naukę
  • Fiszki niemiecki dla początkujących otrzymujesz w formie papierowej, jak i w wersji na komputer
  • Dostęp do testów online, dzięki którym dodatkowo utrwalisz nową wiedzę
Moja opinia
4.5/5

Niemieckie fiszki: od A1 do C1

Bardzo praktyczne, gotowe zestawy fiszek niemieckich na każdym poziomie zaawansowania

✓  A1-C1 ✓  W formie drukowanej i online ✓ MEMOBOX ✓ Testy

Cena: od 24,99 PLN 

 


Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Dodaj komentarz