Home » Kursy online » Niemiecki dla dzieci

Nauka niemieckiego dla dzieci: efektywnie i z przyjemnością!

Nie jest tajemnicą, że dzieci chłoną języki jak gąbka. Zapewniając naszym pociechom odpowiednie bodźce i możliwości do nauki języka niemieckiego, inwestujemy tym samym w ich przyszłość. Ważne jest jednak, aby zachować przy tym zdrowy rozsądek i wybrać metody nauki, które są nie tylko efektywne, ale przede wszystkim przyjemne dla dziecka. W tym artykule znajdziesz kilka wskazówek, jak twoje dziecko może nauczyć się języka niemieckiego.

Niemiecki dla dzieci: który kurs wybrać?

Uważam, że nic nie zastąpi kontaktu z prawdziwym nauczycielem i grupą innych dzieci. Jeżeli masz taką możliwość, zapisz twoją pociechę na niemiecki dla dzieci w formie tradycyjnego kursu.

Wiem, że nie każdy rodzic może sobie jednak pozwolić ze względów finansowych czy czasowych na klasyczny kurs języka niemieckiego. Wtedy dobrym rozwiązaniem będzie odpowiedni kurs online.

Moja opinia
5/5

Niemiecki dla dzieci: kurs wideo

Dziecko opanuje z tym kursem  ponad 2500 niemieckich słów w ciagu paru miesięcy. Wideo kurs wykorzystuje pamięć długoterminową.

✓ nauka poprzez zabawę  ✓ kurs w języku polskim   ✓ prosta obsługa ✓ bez instalacji ✓ 24 h dostęp gratis

Kurs wideo niemiecki dla dzieci: Jedyna w swoim rodzaju wideo-metoda wykorzystująca pamięć długoterminową sprawia, że słowa zapamiętywane są na bardzo długo. Kurs jest w języku polskim i jest odpowiedni na dzieci od wieku przedszkolnego.

Niemiecki dla dzieci: moja rada
Kursu wideo  można używać w każdych okolicznościach i o każdej porze, np. rano w autobusie do szkoły, na tablecie lub smartfonie albo wieczorami na komputerze.

Kurs-wideo online niemiecki dla dzieci : najważniejsze informacje

Tutaj zebrałam najważniejsze informacje o 17 Minute Languages:

Jak wygląda kurs?

Ten kurs językowy w formie wideo specjalnie dla dzieci prezentuje dziecku nowe słownictwo w odpowiednio dobranym czasie, który jest zgodny z zapamiętywaniem w pamięci długotrwałej. Wszystkie słowa są  wraz z wymową przez nativ speakerów, muzyką wspomagającą koncentrację oraz obrazami.

Ta metoda nauki języka niemieckiego opiera się o najnowsze badania dotyczące zdolności przyswajania nowych słówek. Każde słowo jest przy tym powtarzane w dokładnie zaplanowanym rytmie.

Postępy w nauce

Twoje dziecko opanuje w sumie ponad 2500 słów w ciągu zaledwie jednego roku – to tyle samo, co w ciągu 5 lat zajęć w tradycyjnej szkole.

Czas trwania całego programu:

 • Przy 10 minutach nauki dziennie: 2500 słów w ciągu 12 miesięcy
 • Przy 20 minutach nauki dziennie: 2500 słów w ciągu 6 miesięcy
 • Przy 30 minutach nauki dziennie: 2500 słów w ciągu 4 miesięcy

Rada: Zarejestruj się teraz i przetestuj kurs przez 24h za darmo

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


Niemiecki dla dzieci: 8 rad dla rodziców

Chcesz, by twoje dziecko nauczyło się języka niemieckiego? Mam dla ciebie 8 sprawdzonych rad, które bazują na moim wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu języka niemieckiego.

PS. Tutaj możesz przeczytać o mnie więcej.

 1. Regularna nauka: nie jest tak naprawdę istotne, czy dziecko uczy się 1 h dziennie, czy 15 minut. Ważne by uczyło się regularnie.
 2. Przyjemna metoda nauki: nauka niemieckiego musi być czymś przyjemnym. Zawsze staraj się być na bieżąco, czy wybrana metoda nauki sprawia dziecku przyjemność.
 3. Bajki: bajki to świetna metoda, z którą twoje dziecko będzie samo chciało uczyć się języka niemieckiego. Wiele bajek znajdziesz na Youtubie, na przykład Peppa Wutz (Świnka Peppa)
 4. Pobudzaj ciekawość: jeżeli chcesz, żeby twoje dziecko nauczyło się niemieckiego, od czasu do czasu prezentuj mi bodźce, które pobudzą jego wyobraźnię i ciekawość. Mogą to być na przykład piosenki po niemiecku.
 5. Śpiewaj i tańcz: niemiecki dla dzieci, połączony z ruchem i śpiewem to strzał w dziesiątkę. Rytmiczne piosenki po niemiecku dla dzieci znajdziesz na przykład na tym kanale youtube.
 6. Audiobooki dla dzieci: audiobooki to inaczej książki czytane. Na przykład na Amazonie jest dostępnych wiele audiobooków po niemiecku właśnie dla dzieci. Niektóre z nich znajdziesz tutaj
 7. Otaczaj dziecko niemieckim: twoje dziecko się nudzi, a ty nie chcesz, by cały czas spędzało przy komputerze? Włącz radio dla dzieci po niemiecku, na przykład Radio TEDDY. Dziecko osłuchuje się z melodią języka i  podświadomie wyłapuje nowe słowa, a ty masz pewność, że słucha treści przeznaczonych dla dzieci
 8. Zapomnij o gramatyce! Jeżeli twoje dziecko zacznie naukę odpowiednio wcześnie, gramatyki nauczy się intuicyjnie.

Rada: zarejestruj się teraz i uzyskaj 24 h dostęp do kursu

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


 

Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...