Home » Kursy online » Niemiecki dla zaawansowanych

Niemiecki dla zaawansowanych: wskocz na wyższy poziom!

Twój niemiecki jest już na zaawansowanym poziomie, ale czujesz, że stoisz w miejscu? To zupełnie normalne – najtrudniej jest właśnie przejść z poziomu B1/ B2 na poziom C1/ C2. Na tym etapie nauki można (a nawet trzeba) uczyć się samodzielnie z dostępnymi materiałami – a tych jest całe mnóstwo! Jeżeli chcesz uczyć  się wygodnie z telefonu/ laptopa, ale według jasno określonego planu – wybierz kurs niemieckiego dla zaawansowanych online.

Niemiecki dla zaawansowanych: który kurs online wybrać?

najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego
Moja opinia
5/5

Kursy online: 17 Minute Language

Z tymi kursami online możesz samodzielnie uczyć się z domu. Dzięki metodzie superlearning wystarczy 17 minut nauki dziennie. Innowacyjne i kompletne kursy języka niemieckiego online do samodzielnej nauki

✓ Wszystkie poziomy A1-C1 ✓ 24 h dostęp gratis  ✓ Niemiecki ogólny, biznesowy, specjalistyczny, dla dzieci ✓ W języku polskim

Cena: 29,95 EUR / 127,65 PLN * 

Dzięki metodzie superlearning, wystarczy jedynie 17 minut nauki dzienne

Niemiecki dla zaawansowanych: moja rada
Na poziomie zaawansowanym nie musisz ograniczać się jedynie do kursu. Wykorzystaj inne, darmowe źródła do nauki niemieckiego dostępne w internecie – czytaj wiadomości, oglądaj filmy i seriale, słuchaj radia, podcastów czy audiobooków. Oczywiście po niemiecku 🙂 

Kurs niemieckiego online dla zaawansowanych: najważniejsze informacje

Oto najważniejsze informacje o kursie w pigułce:

Co zawiera kurs?

Kurs „Język niemiecki – kurs zaawansowany” jest idealnym uzupełnieniem dla wszystkich, którzy posiadają już podstawową wiedzę z języka niemieckiego.  W kursie online oraz audiotreningu uczysz się 1800 nowych słów na poziomie B1 + B2. Nowych treści uczysz się w odpowiednio dobranym czasie, wykorzystując metodę „spaced repetition”:

 • Codzienne zadania: tutaj czytasz i słyszysz  nowe słownictwo
 • Teraz kolej czas na powtórki: naprzemiennie odkrywasz tłumaczenia i wykonujesz testy wielokrotnego wyboru
 • Nowe słówka powtarzasz w inteligentny sposób przez kolejne dni tak często, aż zapiszą się na zawsze w twojej pamięci długotrwałej.
 • Nauka słownictwa to tylko jedno z twoich zadań przy każdej grupy tematycznej otrzymasz pasujące teksty do czytania oraz odsłuchania. 42 teksty dialogów pokażą ci język, jakiego używa się na co dzień. Dzięki treningowi budowy zdań możesz poćwiczyć ich tworzenie.

Czekają na ciebie między innymi takie ćwiczenia:

 Typ ćwiczeniaTwoje zadanie
Dyktandotwoim zadaniem jest samodzielne i dokładne napisanie tego, co słyszysz
Trening budowy zdaniaTrening budowy zdania: tutaj musisz ułożyć kilka elementów zdania w poprawnej kolejności
Luki w tekścieTekst z lukami: twoim zadaniem jest prawidłowe uzupełnienie brakujących wyrazów
RozsypankaRozsypanka : Wszystkie słowa z dialogów zostały dokładnie przemieszane, a ty musisz je z powrotem ułożyć
Fiszki do wydrukowaniaFiszki do wydrukowania: całe słownictwo możesz wydrukować w formie fiszek i uczyć się tradycyjnie

Plusy i minusy kursu

Dzięki metodzie superlearning, uczysz się jedynie 17 minut dziennie

To ty decydujesz kiedy, ile i gdzie się uczysz

Oszczędność w porównaniu z klasycznymi kursami

Uczysz się szybciej i efektywniej, niż z tradycyjnymi metodami nauki

Widzisz swoje postępy, a tym jesteś zmotywowany

Wiesz czego się uczyć, dzięki przejrzystej strukturze kursu

Nie można ćwiczyć mówienia

Kurs w praktyce: zerknij do kursu

Jesteś ciekaw, jak wygląda kurs w praktyce? Możesz go przetestować przez 24h zupełnie za darmo. A tutaj przygotowałam dla ciebie krótki „przedsmak” tego, co cię czeka:


Rada: Zarejestruj się teraz i przetestuj kurs przez 24h za darmo

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


Niemiecki dla zaawansowanych: 10 TOP rad

A więc chcesz wnieść twój niemiecki na jeszcze wyższy poziom. Nic nie przyjdzie samo i również na tym poziomie trzeba aktywnie uczyć się języka. W innym przypadku możesz stanąć w miejscu. Żeby to jednak nie nastąpiło, przygotowałam dla ciebie  10 prostych i sprawdzonych rad, które bazują na moim wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu języka niemieckiego.

PS. Tutaj możesz przeczytać o mnie więcej.

 1. Ucz się regularnie: obojętnie na jaką metodę nauki się zdecydujesz, ucz się regularnie. Nie jest tak naprawdę ważne, czy uczysz się 2 h dziennie, czy 15 minut – wiele ważniejsza jest regularność. Efekty gwarantowane!
 2. Wybierz przyjemną metodę nauki: żeby uczyć się regularnie, nie możesz się zmuszać – jest wiele ciekawych metod do samodzielnej nauki niemieckiego – wybierz kilka z nich i ucz się z przyjemnością.
 3. Ucz się z fiszkami: nauka to inaczej walka z zapominaniem. Na poziomie zaawansowanym często osiada się na laurach i zapomina… że się zapomina! Żeby uczyć się i nie zapominać, należy w mądry sposób powtarzać –  idealnie nadają się do tego fiszki.   Dowiedz się więcej tutaj.
 4. Ściągnij dobrą aplikację do nauki niemieckiego: dla osób zaawansowanych świetnie nadaje się na przykład Lingq
 5. Czytaj książki po niemiecku: łączysz w ten sposób przyjemne z pożytecznym, a twój niemiecki zbliża się wielkimi krokami w kierunku poziomi C1/ C2
 6. Wykorzystuj luki czasowe: wiesz ile czasu przecieka nam miedzy palcami? Dojazd do pracy, stanie w kolejkach, jazda autem – to tylko niektóre z sytuacji, które możesz wykorzystać do nauki.
 7. Napisz plan działania: dobry plan to podstawa. Na planie napisz ile minut dziennie i jaką metodą będziesz się uczyć. Powieś w widocznym miejscu.
 8. Znajdź dobrą motywację: dlaczego zależy ci na jeszcze lepszym poziomie języka niemieckiego? Co to jest – lepsza praca? Nowi znajomi? Napisz swoją motywację na powyższym planie i patrz w chwilach zwątpienia.
 9. Otaczaj się niemieckim: na tym etapie to bułka z masłem, a jednocześnie twój klucz do sukcesu. Chcesz mówić po niemiecku jak Niemiec? Radio i telewizję polską zamień na niemiecką, a filmy i seriale oglądaj w niemieckiej wersji językowej.
 10. Mów, rozmawiaj, opowiadaj: jesteś na poziomie zaawansowanym, a nadal odczuwasz stres przed mówieniem po niemiecku? Jest na to tylko jedna rada: musisz dużo i regularnie mówić . O tym jak i gdzie to zrobić przeczytasz tutaj.

 Ucz się na nauka-niemieckiego.net:

 • Odśwież  gramatykę niemiecką : 40 lekcji, które w prosty sposób wyjaśniają najważniejsze zagadnienia gramatyki niemieckiej
 • Poszerz swoje słownictwo: tematycznie podzielone lekcje ze słownictwem niemieckim
 • Ćwiczenia gramatyczne oraz na słownictwo do każdej lekcji
 • Poradnik: sprawdzone porady jak uczyć się efektywnie, recenzje kursów i innych zasobów do nauki, fakty i ciekawostki związane z językiem niemieckim

Rada: zarejestruj się teraz i uzyskaj 24 h dostęp do kursu

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo

Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...