Home » Kursy online » Język niemiecki dla początkujących ćwiczenia: ćwicz online!

Język niemiecki dla początkujących ćwiczenia: ćwicz online!

Znasz podstawy teoretyczne i chcesz sprawdzić twoją wiedzę w praktyce? Gratuluję decyzji – wbrew pozorom, takie podejście nie jest oczywiste. Bardzo duży nacisk jest kładziony na teorię, a ćwiczenia są na drugim planie – to błąd! W tym artykule podpowiem ci, gdzie znaleźć ćwiczenia z języka niemieckiego dla początkujących.

Język niemiecki dla początkujących ćwiczenia: kurs online

Jedną z możliwości są kursy online, w których znajdziesz różnorodne ćwiczenia dla początkujących.  Do nauki potrzebujesz jedynie chęci oraz laptopa/ smartfona.

Moja opinia
5/5

Kurs online dla początkujących (A1, A2)

Dzięki zaawansowanemu kursowi języka niemieckiego osiągniesz poziom A2 w skali Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego.

✓ Kurs w języku polskim  ✓ 17 minut nauki dziennie ✓ prosta obsługa ✓ bez instalacji ✓ 24 h dostęp gratis

Cena:  29,95 EUR / 127,72 PLN *

Kursy 17 Minute Languages są w języku polskim! Nie są mi znane inne kursy tego rodzaju właśnie po polsku.

Język niemiecki dla początkujących ćwiczenia: moja rada
Przyswojenie teorii powinno zajmować około 30 %, a wykonywanie ćwiczeń 70 % czasu, który poświęcasz na naukę. W ten sposób masz pewność, że na pewno zrozumiałeś dane zagadnienie i potrafisz zastosować się do teoretycznych reguł w praktyce. 

Kurs niemieckiego online: najważniejsze informacje

Tutaj zebrałam dla ciebie najważniejsze informacje o 17 Minute Languages:

Co zawiera kurs?

17 Minute Languages oferuje kursy online dla początkujących, w których znajdziesz mnóstwo, bardzo różnorodnych ćwiczeń. Kurs prezentuje ci wszystkie treści w odpowiednio dobranym czasie i idealnie dopasowane do twojego poziomu nauki oraz tematu:

 • W codziennych zadaniach czytasz i słyszysz na początek słownictwo. Następnie czas na powtórki: naprzemiennie odkrywasz tłumaczenia i wykonujesz testy wielokrotnego wyboru.
 • Nowe słowa powtarzasz przez kolejne dni tak często, aż zapiszą się na zawsze w twojej pamięci długotrwałej. W ten sposób poprzez zabawę zapamiętujesz tłumaczenie, wymowę i pisownię.
 • Samo słownictwo oczywiście nie wystarczy, dlatego to każdej grupy tematycznej otrzymasz pasujące teksty do czytania oraz odsłuchania. Dzięki treningowi budowy zdań możesz poćwiczyć ich tworzenie.

Oto niektóre z ćwiczeń, z którymi będziesz ćwiczyć i powtarzać nową wiedzę:

Typ ćwiczeniaTwoje zadanie
Dyktandotwoim zadaniem jest samodzielne i dokładne napisanie tego, co słyszysz
Trening budowy zdaniaTrening budowy zdania: tutaj musisz ułożyć kilka elementów zdania w poprawnej kolejności
Luki w tekścieTekst z lukami: twoim zadaniem jest prawidłowe uzupełnienie brakujących wyrazów
RozsypankaRozsypanka : Wszystkie słowa z dialogów zostały dokładnie przemieszane, a ty musisz je z powrotem ułożyć
Fiszki do wydrukowaniaFiszki do wydrukowania: całe słownictwo możesz wydrukować w formie fiszek i uczyć się tradycyjnie

Plusy i minusy kursu

Dzięki metodzie superlearning uczysz się efektywniej, niż z innymi metodami

Możesz uczyć się wszędzie i kiedy chcesz

Dostęp do wielu ciekawych i różnorodnych ćwiczeń z każdego miejsca: potrzebujesz jedynie laptopa/ telefonu

Oszczędność czasu i pieniędzy w porównaniu z tradycyjnymi kursami

Uczysz się z przyjemnością dzięki różnorodnym ćwiczeniom

Twoja motywacja rośnie , ponieważ widzisz postępy

Wiesz czego się uczyć danego dnia, dzięki przejrzystej strukturze kursu

Nie możesz ćwiczyć mówienia z kursem

Kurs w praktyce: zerknij do kursu

Kurs możesz po prostu przetestować przez 24 za darmo. Tak wyglądają niektóre funkcje kursu w praktyce:


Rada: Zarejestruj się teraz i przetestuj kurs przez 24h za darmo

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


Język niemiecki dla początkujących ćwiczenia: 10 TOP rad

Wiele osób popełnia ten błąd: koncentrują się na teorii, a na ćwiczenia poświęcają zbyt mało czasu – lub w ogóle! Gdzie znajdziesz ćwiczenia dla początkujących? Jak ćwiczyć? Oto  10 prostych i sprawdzonych rad, które bazują na moim wieloletnim nauczaniu języka niemieckiego : 

PS. Tutaj możesz przeczytać o mnie więcej.

 1. Uczysz się regularnie: obojętnie jakie ćwiczenia wybierzesz, ćwicz regularnie. Nie jest tak naprawdę ważne, czy uczysz się 2 h dziennie, czy 20 minut – istotna jest regularność. Efekty gwarantowane!
 2. Ćwicz online: na tej stronie w kategorii ćwiczenia przygotowałam dla ciebie ćwiczenia na najważniejsze zagadnienia gramatyczne oraz słownictwo
 3. Powtarzasz z fiszkami: powtarzanie do również forma ćwiczeń. Żeby uczyć się i nie zapominać, należy w mądry sposób powtarzać –  idealnie nadają się do tego fiszki.  Dowiedz się więcej tutaj.
 4. Ćwicz wszędzie: nie musisz korzystać z opasłego podręcznika, żeby ćwiczyć! Ogromnym plusem aplikacji na telefon jest fakt, że możesz uczyć się zawsze i wszędzie. Zobacz, które aplikacje do nauki niemieckiego są najlepsze i zawierają ćwiczenia dla początkujących.
 5. Kup dobrą książkę z ćwiczeniami dla początkujących: wolisz tradycyjne metody nauki? Nie ma problemu! Poniżej znajdziesz moją propozycję książki z ćwiczeniami.
 6. Wykorzystuj luki czasowe: sprzątanie domu, stanie w kolejce w sklepie, w poczekalni u lekarza- to tylko niektóre z sytuacji, w których czas tak naprawdę przecieka nam między palcami. Ćwicz na przykład z kursem niemieckiego online, aplikacją czy fiszkami.
 7. Napisz plan działania: dobry plan to podstawa szybkiej nauki niemieckiego. Napisz ile minut dziennie oraz gdzie (kurs online? aplikacja? podręcznik?) będziesz ćwiczyć. Powieś najlepiej w widocznym miejscu.
 8. Znajdź dobrą motywację: jeszcze zanim wybierzesz metodę nauki, zastanów się nad najważniejszym aspektem – jakie korzyści przyniesie ci wymarzony poziom języka niemieckiego? Lepsza praca? Pewność siebie? Napisz swoją motywację na powyższym planie i patrz w chwilach zwątpienia.
 9. Ćwicz starannie: nawet jeżeli wydaje ci się, że dane ćwiczenie dla początkujących jest banalnie proste – wykonaj je samodzielnie, wpisując odpowiedzi, a nie zaglądając tylko do klucza.
 10. Ćwicz mówienie: dlaczego uczysz się niemieckiego? Głównie dlatego, żeby bezstresowo komunikować się w tym języku. Żeby z kolei poczuć się pewnie mówiąc po niemiecku, musisz… regularnie i jak najczęściej rozmawiać po niemiecku. O tym jak, gdzie i  z kim rozmawiać regularnie przeczytasz tutaj.

 Ucz się na nauka-niemieckiego.net:

 • Zrozum  gramatykę niemiecką : 40 lekcji, które w prosty sposób wyjaśniają najważniejsze zagadnienia gramatyki niemieckiej
 • Poszerz swoje słownictwo: tematycznie podzielone lekcje ze słownictwem niemieckim
 • Ćwiczenia gramatyczne oraz na słownictwo do każdej lekcji
 • Poradnik: sprawdzone porady jak uczyć się efektywnie, recenzje kursów i innych zasobów do nauki, fakty i ciekawostki związane z językiem niemieckim

Rada: zarejestruj się teraz i uzyskaj 24 h dostęp do kursu

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo

Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...