Home » Kursy online » Niemiecki dla kierowcow

Niemiecki dla kierowców: ucz się niemieckiego w drodze!

Chcesz szybko podszkolić niemiecki, ale nie masz czasu na klasyczne kursy? Jest na to rada! W tym artykule zebrałam dla ciebie praktyczne i sprawdzone rady, dzięki którym samodzielnie podszlifujesz niemiecki.

Niemiecki dla kierowców: który kurs online wybrać?

Jedną z możliwości do nauki niemieckiego dla kierowców jest kurs niemieckiego online. Dzięki temu uczysz się języka niemieckiego we własnym tempie oraz wtedy, kiedy masz na to czas. Do nauki potrzebujesz jedynie chęci oraz laptopa/ smartfona.

najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego
Moja opinia
5/5

Kursy online: 17 Minute Language

Z tymi kursami online możesz samodzielnie uczyć się z domu. Dzięki metodzie superlearning wystarczy 17 minut nauki dziennie. Innowacyjne i kompletne kursy języka niemieckiego online do samodzielnej nauki

✓ Wszystkie poziomy A1-C1 ✓ 24 h dostęp gratis  ✓ Niemiecki ogólny, biznesowy, specjalistyczny, dla dzieci ✓ W języku polskim

Cena: 29,95 EUR / 127,65 PLN * 

Kursy 17 Minute Languages są w języku polskim! Nie są mi znane inne kursy tego rodzaju właśnie po polsku.

Niemiecki dla kierowców: moja rada
  Jako kierowca ciężarówek/ autobusów spędzasz wiele czasu w drodze. Czas spędzony za kółkiem to wbrew pozorom świetna możliwość do nauki niemieckiego. Podczas jazdy włącz niemieckie radio lub  słuchaj audiobooków po niemiecku. Szerokiej drogi! 

Kurs niemieckiego online : najważniejsze informacje

Tutaj zebrałam dla ciebie najważniejsze informacje o 17 Minute Languages:

Co zawiera kurs?

Z kursem online możesz uczyć się tak naprawdę wszędzie. W zależności od tego na jakim poziomie jest twój niemiecki, możesz wybrać kurs odpowiedni dla ciebie.  Kurs bazuje na tzw. inteligentnych powtórkach, dzięki czemu uczysz się szybciej i efektywniej :

 • Codziennie zadania: najpierw czytasz i słyszysz nowe słownictwo.
 • Powtórki: naprzemiennie odkrywasz tłumaczenia i wykonujesz testy wielokrotnego wyboru.
 • Nowe słowa powtarzasz przez kolejne dni tak często, aż zapiszą się na zawsze w twojej pamięci długotrwałej. Dzięki różnorodnym ćwiczeniom zapamiętujesz tłumaczenie, wymowę i pisownię.
 • Czytanie i słuchanie:  słownictwo oczywiście nie wystarczy, dlatego to każdej grupy tematycznej otrzymujesz pasujące teksty do czytania oraz odsłuchania.
 • Dzięki treningowi budowy zdań uczysz się, jak buować zdania w języku niemieckim.

Oto niektóre z ćwiczeń, z którymi będziesz utrwalać nową wiedzę:

 Typ ćwiczeniaTwoje zadanie
Dyktandotwoim zadaniem jest samodzielne i dokładne napisanie tego, co słyszysz
Trening budowy zdaniaTrening budowy zdania: tutaj musisz ułożyć kilka elementów zdania w poprawnej kolejności
Luki w tekścieTekst z lukami: twoim zadaniem jest prawidłowe uzupełnienie brakujących wyrazów
RozsypankaRozsypanka : Wszystkie słowa z dialogów zostały dokładnie przemieszane, a ty musisz je z powrotem ułożyć
Fiszki do wydrukowaniaFiszki do wydrukowania: całe słownictwo możesz wydrukować w formie fiszek i uczyć się tradycyjnie

Plusy i minusy kursu

Uczysz się szybciej i efektywniej dzięki metodzie superlearning

Uczysz się we własnym tempie i kiedy chcesz

Oszędzasz pieniądze: koszt kursu jest niski w porównaniu z tradycyjnymi metodami nauki

Rozwiązujesz różnorodne ćwiczenia, dzięki czemu unikasz monotonii, a tym samym uczysz się z chęcią

Twoja motywacja rośnie , ponieważ widzisz postępy

Wiesz dokładnie czego się uczyć, dzięki przejrzystej strukturze kursu

Na kursie nie ma możliwości ćwiczenia mówienia

Kurs w praktyce: zerknij do kursu

Jesteś ciekaw, jak wygląda kurs w praktyce? Możesz go przetestować przez 24h zupełnie za darmo. A tutaj przygotowałam dla ciebie krótki wgląd do kursu:


Rada: Zarejestruj się teraz i przetestuj kurs przez 24h za darmo

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


Niemiecki dla kierowców: 10 TOP rad

Niemiecki jest ci potrzebny przede wszystkim do pracy jako kierowca ciężarówek/ autobusów? Pracowałam kilka lat jako spedytorka i  przygotowałam dla ciebie  10 prostych i sprawdzonych rad: 

PS. Tutaj możesz przeczytać o mnie więcej.

 1. Ucz się regularnie: obojętnie na jaką metodę nauki się zdecydujesz, rób to regularnie. Nie jest tak naprawdę ważne, czy uczysz się 2 h dziennie, czy 15 minut – wiele ważniejsza jest regularność.
 2. Ucz się z fiszkami: nauka to inaczej walka z zapominaniem. Nowe słownictwo trzeba  zatem koniecznie powtarzać – idealnie nadają się do tego fiszki. Ważne jest, żeby powtarzać w określonych odstępach czasu. Dowiedz się więcej tutaj.
 3. Wybierz metodę nauki, która sprawia ci przyjemność: żeby uczyć się regularnie, nie możesz się zmuszać – jest wiele ciekawych metod do samodzielnej nauki niemieckiego – wybierz kilka z nich i ucz się z przyjemnością.
 4. Ściągnij dobrą aplikację do nauki niemieckiego: aplikacje są idealnym narzędziem do nauki właśnie w drodze. Zobacz, które aplikacje do nauki niemieckiego są najlepsze.
 5. Czytaj książki po niemiecku: łączysz w ten sposób przyjemne z pożytecznym, a twój niemiecki zbliża się wielkimi krokami do wymarzonego poziomu. Jako kierowca możesz słuchać książek , czyli tzw. audiobooków. Tutaj znajdziesz konkretne propozycje książek w formie audio.
 6. Wykorzystuj tak zwane luki czasowe: postój na parkingu, czekanie na rozładunek – to tylko niektóre z sytuacji, które możesz wykorzystać do nauki  na przykład z kursem niemieckiego online.
 7. Napisz plan działania: bez dobrego planu ani rusz! Na planie napisz ile minut dziennie i jaką metodą będziesz się uczyć. Powieś w widocznym miejscu.
 8. Znajdź dobrą motywację: twoja motywacja jest kluczem do sukcesu w nauce języka niemieckiego  –  dlaczego zależy ci na jeszcze lepszym poziomie języka niemieckiego? Lepsze zarobki? Lepsze oferty pracy  jako kierowca?  Napisz swoją motywację na powyższym planie i patrz w chwilach zwątpienia.
 9. Otocz się niemieckim: spędzasz dużo czasu za kółkiem? To świetna możliwość, aby otoczyć się językiem niemieckim! Od dziś słuchaj w pracy tylko niemieckiego radia/ audiobooków/ podcastów
 10. Ćwicz mówienie: jako kierowca musisz  sporo komunikować się w języku niemieckim.  Żeby poczuć się pewnie mówiąc po niemiecku, jest tylko jedna rada: musisz dużo i regularnie … mówić . O tym jak i gdzie to zrobić przeczytasz tutaj.

 Ucz się na nauka-niemieckiego.net:

 • Zrozum  gramatykę niemiecką : 40 lekcji, które w prosty sposób wyjaśniają najważniejsze zagadnienia gramatyki niemieckiej
 • Poszerz swoje słownictwo: tematycznie podzielone lekcje ze słownictwem niemieckim
 • Ćwiczenia gramatyczne oraz na słownictwo do każdej lekcji
 • Poradnik: sprawdzone porady jak uczyć się efektywnie, recenzje kursów i innych zasobów do nauki, fakty i ciekawostki związane z językiem niemieckim

 

Rada: zarejestruj się teraz i uzyskaj 24 h dostęp do kursu

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo

Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 2,00 out of 5)
Loading...