Home » Kursy online » Niemiecki w turystyce i gastronomii

Słówka niemieckie: praca w hotelu i restauracji

Chcesz poznać najważniejsze słówka niemieckie do pracy w hotelu lub restauracji? Nie masz czasu na klasyczne kursy? Podszkol swój niemiecki z kursem niemieckiego online w gastronomii i turystyce!

Słówka niemieckie praca w hotelu: kurs online

Jedną z możliwości do nauki języka niemieckiego dla pracowników hoteli i restauracji jest kurs niemieckiego w gastronomii i turystyce  online. Dzięki temu masz pewność, że uczysz się przede wszystkim tego, co naprawdę przyda ci się w pracy w hotelarstwie i gastronomii. Ucząc się z kursem online, uczysz się języka niemieckiego we własnym tempie oraz wtedy, kiedy masz na to czas. Do nauki potrzebujesz jedynie chęci oraz laptopa/ smartfona.

Moja opinia
5/5

Kurs online: niemiecki w turystyce i gastronomii

Ten kurs zawiera idealny trening słówek dla osób szukających, z powodów zawodowych lub też z powodu długiego wyjazdu za granicę, obszernego słownictwa turystyczno-gastronomicznego.

✓ W języku polskim  ✓ 17 minut nauki dziennie ✓ prosta obsługa ✓ bez instalacji ✓ 24 h dostęp gratis

Kursy 17 Minute Languages są w języku polskim! Nie są mi znane inne kursy tego rodzaju właśnie po polsku.

Słówka niemieckie praca w hotelu: jak powtarzać?
  Żeby na trwałe zapamiętać nowe słówka, musisz je koniecznie powtarzać. Bardzo efektywną metodą w walce z zapominaniem są powtórki nowych słówek z fiszkami. Możesz zrobić własne fiszki na przykład ze świetną i darmową aplikacją Brainyo.   

Kurs niemieckiego online: najważniejsze informacje

Tutaj zebrałam dla ciebie najważniejsze informacje o 17 Minute Languages:

Jak wygląda kurs?

17 Minute Languages prezentuje ci wszystkie treści w odpowiednio dobranym czasie i idealnie dopasowane do twojego poziomu nauki oraz tematu:

 • W codziennych zadaniach czytasz i słyszysz na początek słownictwo. Następnie czas na powtórki: naprzemiennie odkrywasz tłumaczenia i wykonujesz testy wielokrotnego wyboru.
 • Nowe słowa powtarzasz przez kolejne dni tak często, aż zapiszą się na zawsze w twojej pamięci długotrwałej. W ten sposób poprzez zabawę zapamiętujesz tłumaczenie, wymowę i pisownię.
 • Samo słownictwo oczywiście nie wystarczy, dlatego to każdej grupy tematycznej otrzymasz pasujące teksty do czytania oraz odsłuchania. Dzięki treningowi budowy zdań możesz poćwiczyć ich tworzenie.

Oto niektóre z ćwiczeń, z którymi będziesz ćwiczyć i powtarzać nową wiedzę:

 Typ ćwiczeniaTwoje zadanie
Dyktandotwoim zadaniem jest samodzielne i dokładne napisanie tego, co słyszysz
Trening budowy zdaniaTrening budowy zdania: tutaj musisz ułożyć kilka elementów zdania w poprawnej kolejności
Luki w tekścieTekst z lukami: twoim zadaniem jest prawidłowe uzupełnienie brakujących wyrazów
RozsypankaRozsypanka : Wszystkie słowa z dialogów zostały dokładnie przemieszane, a ty musisz je z powrotem ułożyć
Fiszki do wydrukowaniaFiszki do wydrukowania: całe słownictwo możesz wydrukować w formie fiszek i uczyć się tradycyjnie

Kurs niemieckiego w gastronomii i turystyce: co zawiera

Język niemiecki – Gastronomia i turystyka – słownictwo specjalistyczne zawiera  trening słówek  dla osób szukających, z powodów zawodowych lub też z powodu długiego wyjazdu za granicę, obszernego słownictwa turystyczno-gastronomicznego (1400 słów), podzielonych na 40 tematów.

Oto niektóre z nich: w restauracji (zamawianie, nakrycia stołu, obsługa klienta, nazwy potraw i napojów itp.), w kuchni (gotowanie, nazewnictwo potraw i arykułów spożywczych itp.), w hotelu (recepcja, skargi i reklamacje, rezerwacje, przyjmowanie gości itp. ), płatności (faktury, pokwitowania itp. ), czystość i higiena w hotelarstwie i gastronomii, nazwy krajów, zwroty grzecznościowe i wiele innych tematów.

Plusy i minusy kursu

Uczysz się około 17 minut dziennie, dzięki metodzie superlearning

Masz dostęp do kompleksowego słownictwa (1300)  z dziedziny gastronomii i turystyki w jednym miejscu, podzielony na 40 tematów

Wszystkie materiały są z wymową przez niemieckich lektorów języka niemieckiego

To ty decydujesz kiedy, ile i gdzie się uczysz

Oszczędność w porównaniu z klasycznymi kursami

Wiesz czego się uczyć, dzięki przejrzystej strukturze kursu

Uczysz się z przyjemnością dzięki różnorodnym ćwiczeniom

Twoja motywacja rośnie , ponieważ widzisz postępy

Kurs nie oferuje ćwiczeń na mówienie

Kurs w praktyce: zerknij do kursu

Jesteś ciekawa, jak wygląda kurs w praktyce? Możesz go przetestować przez 24h zupełnie za darmo. A tutaj przygotowałam dla ciebie krótki „przedsmak” tego, co cię czeka:


Rada: Zarejestruj się teraz i przetestuj kurs przez 24h za darmo

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


10 TOP rad: tak podszkolisz niemiecki samodzielnie

Nie masz czasu lub możliwości uczestniczyć w tradycyjnych kursach? Chcesz przede wszystkim skoncentrować się na języku niemieckim w gastronomii i turystyce? Dobra wiadomość jest taka, że przy odrobinie chęci, możesz samodzielnie i bardzo efektywnie podszkolić język niemiecki. Oto  10 prostych i sprawdzonych rad, które bazują na moim wieloletnim nauczaniu języka niemieckiego : 

PS. Tutaj możesz przeczytać o mnie więcej.

 1. Ucz się regularnie: obojętnie na jaką metodę nauki się zdecydujesz, ucz się regularnie. Nie jest tak naprawdę ważne, czy uczysz się 2 h dziennie, czy 15 minut – wiele ważniejsza jest regularność. Efekty gwarantowane!
 2. Wybierz przyjemną metodę nauki: żeby uczyć się regularnie, nie możesz się zmuszać – jest wiele ciekawych metod do samodzielnej nauki niemieckiego – wybierz kilka z nich i ucz się z przyjemnością.
 3. Ucz się z fiszkami: nauka to inaczej walka z zapominaniem. Nowe słownictwo zatem koniecznie  powtarzaj – idealnie nadają się do tego fiszki. Przeczytaj więcej  tutaj.
 4. Ściągnij dobrą aplikację do nauki niemieckiego: dużym plusem aplikacji na telefon jest fakt, że możesz uczyć się naprawdę wszędzie. Spradź, które aplikacje do nauki niemieckiego są najlepsze.
 5. Ucz się tego, co najważniejsze: naucz się wpierw słówek związanych z pracą w hotelu czy restauracji na przykład z  kursem online, który został specjalnie przygotowany dla zawodów w gastronomii i turystyce
 6. Wykorzystuj luki czasowe: sprzątanie domu, stanie w kolejce w sklepie, w poczekalni u lekarza- to tylko niektóre z sytuacji, w których czas tak naprawdę przecieka nam między palcami. Wykorzystaj go do nauki  na przykład z kursem niemieckiego online, aplikacją czy fiszkami.
 7. Napisz plan działania: dobry plan to podstawa. Na  takim planie napisz ile minut dziennie i jaką metodą będziesz się uczyć. Nie chowaj planu do szuflady, a powieś w widocznym miejscu.
 8. Znajdź dobrą motywację: twoja motywacja jest kluczowa. Jakie korzyści przyniesie ci dobra znajomość języka niemieckiego? Lepsze zarobki? Lepsze oferty pracy ?  A może po prostu pewność siebie w codziennych sytuacjach? Napisz swoją motywację na powyższym planie i patrz w chwilach zwątpienia.
 9. Otaczaj się niemieckim: w każdej wolnej chwili słuchaj radia niemieckiego i nie zrażaj się, że nic nie rozumiesz – osłuchujesz się z melodią języka i pracujesz tym samym nad swoją wymową.
 10. Mów, rozmawiaj, opowiadaj: praca w hotelu czy restauracji wiąże się nieodłącznie z umiejętnością mówienia po niemiecku. Żeby poczuć się pewnie mówiąc po niemiecku, musisz… mówić. O tym jak, gdzie i  z kim rozmawiać regularnie przeczytasz tutaj.

 Ucz się na nauka-niemieckiego.net:

 • Zrozum  gramatykę niemiecką : 40 lekcji, które w prosty sposób wyjaśniają najważniejsze zagadnienia gramatyki niemieckiej
 • Poszerz swoje słownictwo: tematycznie podzielone lekcje ze słownictwem niemieckim
 • Ćwiczenia gramatyczne oraz na słownictwo do każdej lekcji
 • Poradnik: sprawdzone porady jak uczyć się efektywnie, recenzje kursów i innych zasobów do nauki, fakty i ciekawostki związane z językiem niemieckim

Rada: zarejestruj się teraz i uzyskaj 24 h dostęp do kursu

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo

Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...