Home » Kursy online » Program do nauki niemieckiego

Program do nauki niemieckiego: ucz się wygodnie z domu!

Chcesz nauczyć się języka niemieckiego, ale nie masz czasu na tradycyjne kursy? Nic straconego! W dzisiejszych czasach możesz wygodnie z domu szlifować język niemiecki. Potrzebujesz jedynie motywacji, laptopa/ smartfona oraz dobrego programu/ kursu online do nauki niemieckiego.  W tym artykule podpowiem ci, który program warto wybrać oraz jak z jego pomocą  efektywnie uczyć się języka.

Program do nauki niemieckiego : który wybrać?

Program do nauki niemieckiego, który nie wymaga żadnej instalacji, działa zarówno na telefonie jak i komputerze? Jedną z możliwości jest kurs niemieckiego online.

najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego
Moja opinia
5/5

Kursy online: 17 Minute Language

Z tymi kursami online możesz samodzielnie uczyć się z domu. Dzięki metodzie superlearning wystarczy 17 minut nauki dziennie. Innowacyjne i kompletne kursy języka niemieckiego online do samodzielnej nauki

✓ Wszystkie poziomy A1-C1 ✓ 24 h dostęp gratis  ✓ Niemiecki ogólny, biznesowy, specjalistyczny, dla dzieci ✓ W języku polskim

Cena: 29,95 EUR / 127,65 PLN * 

Kursy 17 Minute Languages są w języku polskim! Nie są mi znane inne kursy tego rodzaju właśnie po polsku.

Program do nauki niemieckiego: moja rada
Wiele programów do nauki niemieckiego koncentruje się na rozwijaniu tylko jednej umiejętności, na przykład poszerzaniu słownictwa. Jeżeli uczysz się samodzielnie, zwróć uwagę, żeby program z którego korzystasz rozwijał różne kompetencje językowe. W końcu chcesz mieć nie tylko bogate słownictwo, ale umieć czytać, pisać i tworzyć poprawne zdania. Umiejętność mówienia będziesz ćwiczyć poza programem – o tym poniżej.   

Kurs niemieckiego online: najważniejsze informacje

Tutaj zebrałam dla ciebie najważniejsze informacje o 17 Minute Languages:

Co zawiera kurs?

Kurs prezentuje ci wszystkie treści w odpowiednio dobranym czasie i idealnie dopasowane do twojego poziomu nauki oraz tematu:

 • W codziennych zadaniach czytasz i słyszysz na początek słownictwo.  Całe słownictwo i teksty dialogów zostały nagrane przez lektorów z Niemiec.
 • Następnie czas na powtórki: naprzemiennie odkrywasz tłumaczenia i wykonujesz testy wielokrotnego wyboru.
 • Nowe słowa powtarzasz przez kolejne dni tak często, aż zapiszą się na zawsze w twojej pamięci długotrwałej. W ten sposób poprzez różnorodne ćwiczenia zapamiętujesz tłumaczenie, wymowę i pisownię.
 • Samo słownictwo oczywiście nie wystarczy, dlatego to każdej grupy tematycznej otrzymasz pasujące teksty do czytania oraz odsłuchania. Dzięki treningowi budowy zdań możesz poćwiczyć tworzenie zdań  oraz poprawną pisownię

Oto niektóre z ćwiczeń, z którymi będziesz ćwiczyć i powtarzać nową wiedzę:

 Typ ćwiczeniaTwoje zadanie
Dyktandotwoim zadaniem jest samodzielne i dokładne napisanie tego, co słyszysz
Trening budowy zdaniaTrening budowy zdania: tutaj musisz ułożyć kilka elementów zdania w poprawnej kolejności
Luki w tekścieTekst z lukami: twoim zadaniem jest prawidłowe uzupełnienie brakujących wyrazów
RozsypankaRozsypanka : Wszystkie słowa z dialogów zostały dokładnie przemieszane, a ty musisz je z powrotem ułożyć
Fiszki do wydrukowaniaFiszki do wydrukowania: całe słownictwo możesz wydrukować w formie fiszek i uczyć się tradycyjnie

Plusy i minusy kursu

Dzięki metodzie superlearning, uczysz się jedynie około 17 minut dziennie

Sam decydujesz kiedy, gdzie i ile  się uczysz

Oszczędność czasu i pieniędzy w porównaniu z klasycznymi kursami

Uczysz się z przyjemnością dzięki różnorodnym ćwiczeniom

Twoja motywacja rośnie , ponieważ widzisz postępy

Program prowadzi cię przez naukę i dokładnie wiesz, czego masz nauczyć się danego dnia

Nie można ćwiczyć mówienia

Kurs w praktyce: zerknij do kursu

Tutaj przygotowałam dla ciebie krótki „przedsmak” tego, co cię czeka. Kurs możesz przetestować przez 24h zupełnie za darmo i przekonać się , jak wygląda w praktyce. Oto niektóre z dostępnych funkcji w programie:


Rada: Zarejestruj się teraz i przetestuj kurs przez 24h za darmo

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


Program do nauki niemieckiego: 10 TOP rad, jak uczyć się samodzielnie

Czy można nauczyć się języka tylko  z programem do nauki niemieckiego? Odpowiedź jest jedna – nie można. Jeżeli natomiast połączysz program do nauki niemieckiego z poniższymi metodami i zasadami – osiągniesz bardzo dobre efekty w krótkim czasie. Oto 10 prostych i sprawdzonych rad, które bazują na moim wieloletnim nauczaniu języka niemieckiego:

PS. Tutaj możesz przeczytać o mnie więcej.

 1. Ucz się regularnie: obojętnie jaką metodą się uczysz , czy jest to to program do nauki niemieckiego, czy klasyczny kurs – ucz się regularnie. Nie jest tak naprawdę ważne, czy uczysz się 2 h dziennie, czy 20 minut – istotna jest regularność.
 2. Otaczaj się językiem : program do nauki niemieckiego może być dobrym kompasem w nauce, ale sam nie wystarczy. Jak zanurzyć się w prawdziwym języku? Słuchaj radia, audiobooków, czytaj gazety i książki – oczywiście po niemiecku.
 3. Powtarzasz z fiszkami: nauka to inaczej walka z zapominaniem. Żeby uczyć się i nie zapominać, należy w mądry sposób powtarzać –  idealnie nadają się do tego fiszki.  Dowiedz się więcej tutaj.
 4. Wybierz przyjemną metodę nauki: żeby robić coś regularnie, nie może być to przymus – jest wiele ciekawych metod do samodzielnej nauki niemieckiego – wybierz kilka z nich i ucz się z przyjemnością.
 5. Nie daj się zrazić gramatyce! Nie wierz w to, że gramatyka niemiecka jest trudna! To nie gramatyka jest problemem, a sposób jej wyjaśniania. Na tej stronie (patrz poniżej)  znajdziesz  proste i możliwie krótkie wyjaśnienia najważniejszych zagadnień gramatyki niemieckiej oraz dużo przykładów i ćwiczenia.
 6. Wykorzystuj luki czasowe: sprzątanie domu, stanie w kolejce w sklepie, w poczekalni u lekarza- to tylko niektóre z sytuacji, w których czas tak naprawdę przecieka nam między palcami. Ucz się na przykład z kursem niemieckiego online, aplikacją czy fiszkami.
 7. Napisz plan działania: dobry plan to podstawa szybkiej nauki niemieckiego. Napisz ile minut dziennie oraz gdzie (kurs online? aplikacja? podręcznik?) będziesz ćwiczyć. Powieś najlepiej w widocznym miejscu.
 8. Znajdź dobrą motywację: koniecznie zastanów się nad najważniejszym aspektem – jakie korzyści przyniesie ci wymarzony poziom języka niemieckiego? Lepsza praca? Pewność siebie? Napisz swoją motywację na powyższym planie i patrz w chwilach zwątpienia.
 9. Oglądaj seriale i filmy po niemiecku: przyjemne z pożytecznym! Jakie filmy i seriale oglądać w wolnym czasie? Sprawdź tutaj.
 10. Ćwicz mówienie: dlaczego uczysz się niemieckiego? Głównie dlatego, żeby bezstresowo komunikować się w tym języku. Żeby z kolei poczuć się pewnie mówiąc po niemiecku, musisz… regularnie i jak najczęściej rozmawiać po niemiecku. O tym jak, gdzie i  z kim rozmawiać regularnie przeczytasz tutaj.

 Ucz się na nauka-niemieckiego.net:

 • Zrozum  gramatykę niemiecką : 40 lekcji, które w prosty sposób wyjaśniają najważniejsze zagadnienia gramatyki niemieckiej
 • Poszerz swoje słownictwo: tematycznie podzielone lekcje ze słownictwem niemieckim
 • Ćwiczenia gramatyczne oraz na słownictwo do każdej lekcji
 • Poradnik: sprawdzone porady jak uczyć się efektywnie, recenzje kursów i innych zasobów do nauki, fakty i ciekawostki związane z językiem niemieckim

Rada: zarejestruj się teraz i uzyskaj 24 h dostęp do kursu

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo

Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...