Home » Kursy online » Niemiecki dla leniwych

Niemiecki dla leniwych: tak nauczysz się bez wysiłku!

Bądźmy szczerzy: jesteś leniwy, ale chcesz/ musisz nauczyć się języka niemieckiego? Opasłe, nudne książki do nauki niemieckiego nie są dla Ciebie i nie chcesz inwestować za wiele czasu w naukę niemieckiego? W tym artykule podpowiem ci, jak nauczyć się języka niemieckiego wygodnie z domu, przy minimalnym wysiłku.

Niemiecki dla leniwych: który kurs online wybrać?

najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego
Moja opinia
5/5

Kursy online: 17 Minute Language

Z tymi kursami online możesz samodzielnie uczyć się z domu. Dzięki metodzie superlearning wystarczy 17 minut nauki dziennie. Innowacyjne i kompletne kursy języka niemieckiego online do samodzielnej nauki

✓ Wszystkie poziomy A1-C1 ✓ 24 h dostęp gratis  ✓ Niemiecki ogólny, biznesowy, specjalistyczny, dla dzieci ✓ W języku polskim

Cena: 29,95 EUR / 127,65 PLN * 

Wyjątkowa cecha: Oferowane kursy przez 17 Minute Languages są dostępne w polskiej wersji językowej. Nie są mi znane żadne inne tego rodzaju kursy, które byłyby oferowane w języku polskim.

Niemiecki dla leniwych: moja rada
Nie chcesz uczyć się w swoim wolnym czasie? Kein Problem! Na naukę niemieckiego wykorzystaj tzw. „luki czasowe” – dojazd do pracy, czas w kolejce, podczas jedzenia lunchu. Zdziwisz się, ile czasu przecieka ci między palcami!

Najważniejsze informacje o kursie

A teraz przedstawię ci w skrócie najważniejsze informacje o kursie.

Co zawiera kurs?

Ten kurs językowy prezentuje Ci wszystkie treści w odpowiednio dobranym czasie i idealnie dopasowane do twojego poziomu nauki i tematu:

 • W codziennych zadaniach czytasz i słyszysz na początek słownictwo. W ramach powtórki naprzemiennie odkrywasz tłumaczenia i i robisz testy wielokrotnego wyboru.
 • Nowe słowa powtarzasz przez kolejne dni tak często, aż zapiszą się na zawsze w twojej pamięci. W ten sposób poprzez zabawę zapamiętujesz tłumaczenie, właściwą wymowę i pisownię.
 • Samo słownictwo jednak nie wystarczy, dlatego to każdej grupy tematycznej otrzymasz pasujące teksty do czytania i odsłuchania. Dzięki treningowi budowy zdań możesz ćwiczyć ich tworzenie.

To tylko niektóre z ćwiczeń, z którymi będziesz ćwiczyć i powtarzać nową wiedzę:

Typ ćwiczeniaTwoje zadanie
Dyktandotwoim zadaniem jest samodzielne i dokładne napisanie tego, co słyszysz
Trening budowy zdaniaTrening budowy zdania: tutaj musisz ułożyć kilka elementów zdania w poprawnej kolejności
Luki w tekścieTekst z lukami: twoim zadaniem jest prawidłowe uzupełnienie brakujących wyrazów
RozsypankaRozsypanka : Wszystkie słowa z dialogów zostały dokładnie przemieszane, a ty musisz je z powrotem ułożyć
Fiszki do wydrukowaniaFiszki do wydrukowania: całe słownictwo możesz wydrukować w formie fiszek i uczyć się tradycyjnie

Plusy i minusy kursu

Dzięki metodzie superlearning, uczysz się jedynie 17 minut dziennie

Uczysz się gdzie i kiedy chcesz

Oszczędzasz pieniądze

Uczysz się z przyjemnością dzięki urozmaiconym ćwiczeniom

Jesteś zmotywowany, ponieważ widzisz postępy

Wiesz czego się uczyć, dzięki przejrzystej i prostej strukturze kursu

Brak możliwości ćwiczenia mówienia

Kurs w praktyce: zajrzyj do kursu

Chcesz zobaczyć, jak wygląda kurs w praktyce? Możesz go przetestować przez 24h zupełnie za darmo. tutaj przygotowałam dla ciebie krótki „przedsmak” tego, co cię czeka:


Rada: Zarejestruj się teraz i przetestuj kurs przez 24h za darmo

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


Niemiecki dla leniwych: 10 TOP rad

Nie chcesz poświęcać zbyt dużo czasu i wkładać wiele wysiłku w naukę niemieckiego? A kto by chciał! Nawet jeśli nie jesteś super zmotywowany, by nauczyć się języka – nie wszystko stracone. Mam dla ciebie 10 prostych i sprawdzonych rad, które bazują na moim wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu języka niemieckiego.

PS. Tutaj możesz przeczytać o mnie więcej.

 1. Ucz się regularnie: nie jest tak naprawdę istotne, czy uczysz się 2 h dziennie, czy 15 minut. O wiele ważniejsza jest regularność – ucz się 15 minut dziennie, ale rób to codziennie. Efekty gwarantowane!
 2. Wybierz przyjemną metodę nauki: żeby robić coś regularnie, nie może być to przymus – jest wiele ciekawych metod do samodzielnej nauki niemieckiego – wybierz kilka z nich i ucz się z przyjemnością.
 3. Ucz się z fiszkami: nauka to inaczej walka z zapominaniem. Żeby uczyć się i nie zapominać, należy w mądry sposób powtarzać –  idealnie nadają się do tego fiszki. Dowiedz się więcej tutaj.
 4. Oglądaj seriale i filmy po niemiecku: przyjemne z pożytecznym! Jakie filmy i seriale oglądać w wolnym czasie? Sprawdź tutaj.
 5. Ucz się niemieckiego podstępem: co by tu zrobić, żeby się nie narobić? Zobacz tutaj top sposoby na „podstępną naukę”.
 6. Wykorzystuj luki czasowe: wiesz ile czasu przecieka nam miedzy palcami? Dojazd do pracy, stanie w kolejkach, jazda autem – to tylko niektóre z sytuacji, które możesz wykorzystać do nauki. Twój czas wolny zostaje nienaruszony!
 7. Napisz plan działania: dobry plan to podstawa. Na planie napisz ile minut dziennie i jaką metodą będziesz się uczyć. Powieś w widocznym miejscu.
 8. Znajdź dobrą motywację: Dlaczego chcesz nauczyć się niemieckiego – silna motywacja będzie ci potrzebna podczas całego procesu nauki. Co cię motywuje – lepsza praca? Nowi znajomi? Napisz swoją motywację na powyższym planie i patrz w chwilach zwątpienia.
 9. Otaczaj się niemieckim: słuchaj w międzyczasie radia niemieckiego, ściągnij sobie ciekawego audiobooka – i nie zrażaj się, nawet jeśli nic nie rozumiesz. Osłuchujesz się z melodią języka, twoja podświadomość wyłapuje nowe słowa, a twoja wymowa staje się lepsza.
 10. Nie daj się zrazić gramatyce! Nie wierz w to, że gramatyka niemiecka jest trudna! To nie gramatyka jest problemem, a sposób jej wyjaśniania. Na tej stronie (patrz poniżej)  znajdziesz  proste i możliwie krótkie wyjaśnienia najważniejszych zagadnień gramatyki niemieckiej oraz dużo przykładów i ćwiczenia.

Tak możesz uczyć się niemieckiego na nauka-niemieckiego.net:

 • Zrozum gramatykę niemiecką : 40 lekcji, które w prosty sposób wyjaśniają najważniejsze zagadnienia gramatyki niemieckiej
 • Poszerz swoje słownictwo: tematycznie podzielone lekcje ze słownictwem niemieckim
 • Ćwiczenia gramatyczne oraz na słownictwo do każdej lekcji
 • Poradnik: sprawdzone porady jak uczyć się efektywnie, recenzje kursów i innych zasobów do nauki, fakty i ciekawostki związane z językiem niemieckim

Rada: zarejestruj się teraz i uzyskaj 24 h dostęp do kursu

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


 

Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Latest posts by Fabian (see all)
  Print Friendly, PDF & Email
  1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
  Loading...