Home » Blog » Top sposoby na naukę niemieckiego w domu

Top sposoby na naukę niemieckiego w domu

Nie musisz zapisywać się na drogi kurs czy mieszkać w Niemczech, żeby podszkolić niemiecki. Wystarczy, że zostaniesz…w domu. Oto kilka banalnie prostych i super efektywnych sposobów, jak wykorzystać czas w domu do nauki niemieckiego:


A jeśli chcesz  błyskawicznie zrozumieć najważniejsze zasady gramatyki i zacząć mówić po niemiecku  to zajrzyj do mojego power e-booka, który pomógł już ponad 1000 osobom poczuć się pewnie w języku niemieckim. 🇩🇪 🔥 Dowiedz się więcej tutaj.

Oznacz urządzenia i przedmioty w domu po niemiecku

karteczki na urzadzeniach w domu

To bardzo prosty sposób na naukę przez cały dzień – i to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Bierzesz karteczki, na przykład samoprzylepne, piszesz nazwę urządzenia/przedmiotu, który znajdziesz w domu i przyklejasz! Na karteczkach mogą znaleźć się również zdania, takie jak na przykład: „Ich ziehe mich an./Ubieram się”, „Ich koche hier./Tutaj gotuję”.

Pamiętaj, żeby rzeczowniki koniecznie pisać wraz z rodzajnikiem oraz liczbą mnogą. Rodzajniki to taki newralgiczny punkt w języku niemieckim, ale jeżeli nowego słownictwa uczysz się od razu z rodzajnikami, rodzajniki nigdy nie będą problemem! Tutaj znajdziesz więcej rodzajnikach i sposobach na ich naukę.

Czytaj książki i gazety w zaciszu domowym

ksiazki po niemiecku w domu

Wiele osób myśli, że czytanie książek w języku niemieckim, jest zarezerwowane dla osób na poziomie zaawansowanym. Nic bardziej błędnego! Książki czy gazety po niemiecku są świetną i zarazem ciekawą metodą na poszerzenie słownictwa, a tutaj znajdziesz moje propozycje książek i gazet po niemiecku na każdym poziomie.

Dobrym sposobem jest czytanie książek po niemiecku, które już przeczytało się po polsku. Wiadomo o co chodzi, czytanie idzie szybciej, łatwiej i przyjemniej .. i jest to bardzo dobra wymówka do przeczytania ulubionej książki jeszcze raz.

„Z tym e-bookiem nie da się nie zrozumieć gramatyki!” -to jeden z setek Waszych komentarzy.♥ Ty też możesz w końcu ogarnąć gramatykę – szybciej i przyjemniej, niż Ci się wydaje.  ➭ Kliknij tutaj i rozhulaj Twój niemiecki! 

Pisz listy z zakupami po niemiecku

lista z zakupami po niemiecku

Jeżeli chcesz opanować przydatne słownictwo niemieckie, dlaczego nie zacząć od listy zakupów? Spróbuj od dziś pisać listy z zakupami właśnie po niemiecku. Może zajmie to trochę więcej czasu, ale gwarantuje ci, że dużo się nauczysz.

Rozmawiaj po niemiecku…w domu!

italki logo

Dzięki Skype możesz nie wychodząc z domu, rozmawiać do woli po niemiecku i ćwiczyć mówienie. Na platformie italki znajdziesz wielu nativ speakerów (Niemców), którzy oferują godzinę konwersacji przez Skype już od 5,00 EUR . Zajrzyj również tutaj: Jak przestać bać się mówić po niemiecku?

Słuchaj radia/podcastów niemieckich

radio po niemiecku

Słuchając radia/podcastów po niemiecku, osłuchujesz się z językiem niemieckim. Nawet jeśli nie rozumiesz wszystkiego, nie ma to znaczenia. Tutaj przeczytasz gdzie i jakiego radia oraz podcastów po niemiecku możesz słuchać na danym poziomie zaawansowania.

Gotuj z przepisami po niemiecku

gotowanie po niemiecku

Na przykład na Eatsmarter znajdziesz przepisy po niemiecku, z których wyczarujesz zdrowe i smaczne potrawy oraz ..podszkolisz niemiecki. Nie ma lepszej metody na naukę słownictwa niż właśnie praktyka. Gwarantuję ci, że w ten sposób opanujesz jakże potrzebne w życiu codziennym słownictwo. Gotowanie może potrwa trochę dłużej, ale ile z tego satysfakcji – nie tylko dla podniebienia.  Mahlzeit!

Słuchaj niemieckich piosenek & ucz się tekstów

piosenki

Jeżeli piosenka wpadnie ci w ucho, będzeisz słuchać jej nie raz. A to z kolei oznacza, że bez większego wysiłku zapamiętasz nowe słownictwo i wyrażenia. Wystarczy, że kilka razy przeczytasz sobie tekst piosenki i trochę potłumaczysz. Tutaj znajdziesz fajne niemieckie piosenki, a tutaj wesołe …szlagiery niemieckie.

Oglądaj filmy/ seriale po niemiecku

film

Nauka niemieckiego w domu może być bardzo przyjemna, na przykład poprzez oglądanie filmów i seriali w języku niemieckim . Zajrzyj koniecznie do tych artykułów:


Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Dodaj komentarz