Home » Kursy online » Niemiecki od zera

Niemiecki od zera: tak zaczniesz samodzielną i efektywną naukę!

Już od dawna zamierzasz zacząć naukę języka niemieckiego, ale zawsze coś stoi na przeszkodzie? Wcale ci się nie dziwię – początki są zawsze najtrudniejsze. Ale .. koniec z wymówkami! Od dziś (dosłownie od dziś!) możesz zacząć naukę języka niemieckiego wygodnie z domu.  W tym artykule podpowiem ci, jak to zrobić.

Niemiecki od zera: który kurs online wybrać?

Obojętnie czy zaczynasz zupełnie od zera, czy już jesteś na nieco wyższym, naukę niemieckiego możesz rozpocząć na przykład na kursie niemieckiego online. Czego potrzebujesz? Motywacji oraz laptopa/ smartfona!

Moja opinia
5/5

Kurs online dla początkujących (A1, A2)

Dzięki zaawansowanemu kursowi języka niemieckiego osiągniesz poziom A2 w skali Europejskiego systemu opisu kształcenia językowego.

✓ Kurs w języku polskim  ✓ 17 minut nauki dziennie ✓ prosta obsługa ✓ bez instalacji ✓ 24 h dostęp gratis

Cena:  29,95 EUR / 127,72 PLN *

Wyjątkowa cecha: Oferowane kursy przez 17 Minute Languages są  w polskiej wersji językowej. Nie są mi znane żadne inne tego rodzaju kursy, które byłyby oferowane w języku polskim.

Niemiecki od zera: moja rada
Wiele osób twierdzi, że nie umie absolutnie nic. A w rzeczywistości, są na znacznie wyższym poziomie i zaniżają swoje umiejętności.Przed przystąpieniem do nauki, rozwiąż test poziomujący. Ważne jest, aby test był z wiarygodnego źródła. Dobry test poziomujący znajdziesz na przykład na stronie Goethe Institut.

Niemiecki od zera: kurs online. Najważniejsze informacje

Tutaj zebrałam dla ciebie najważniejsze informacje o 17 Minute Languages:

Co zawiera kurs?

17 Minute Languages prezentuje ci wszystkie treści w odpowiednio dobranym czasie i idealnie dopasowane do twojego poziomu nauki oraz tematu:

 • W codziennych zadaniach czytasz i słyszysz na początek słownictwo. Następnie czas na powtórki: naprzemiennie odkrywasz tłumaczenia i wykonujesz testy wielokrotnego wyboru.
 • Nowe słowa powtarzasz przez kolejne dni tak często, aż zapiszą się na zawsze w twojej pamięci długotrwałej. W ten sposób poprzez zabawę zapamiętujesz tłumaczenie, wymowę i pisownię.
 • Samo słownictwo oczywiście nie wystarczy, dlatego to każdej grupy tematycznej otrzymasz pasujące teksty do czytania oraz odsłuchania. Dzięki treningowi budowy zdań możesz poćwiczyć ich tworzenie.

Oto niektóre z ćwiczeń, z którymi będziesz ćwiczyć i powtarzać nową wiedzę:

 Typ ćwiczeniaTwoje zadanie
Dyktandotwoim zadaniem jest samodzielne i dokładne napisanie tego, co słyszysz
Trening budowy zdaniaTrening budowy zdania: tutaj musisz ułożyć kilka elementów zdania w poprawnej kolejności
Luki w tekścieTekst z lukami: twoim zadaniem jest prawidłowe uzupełnienie brakujących wyrazów
RozsypankaRozsypanka : Wszystkie słowa z dialogów zostały dokładnie przemieszane, a ty musisz je z powrotem ułożyć
Fiszki do wydrukowaniaFiszki do wydrukowania: całe słownictwo możesz wydrukować w formie fiszek i uczyć się tradycyjnie

Plusy i minusy kursu

Dzięki metodzie superlearning, uczysz się jedynie 17 minut dziennie

To ty decydujesz kiedy, ile i gdzie się uczysz

Oszczędność w porównaniu z klasycznymi kursami

Uczysz się z przyjemnością dzięki różnorodnym ćwiczeniom

Twoja motywacja rośnie , ponieważ widzisz postępy

Wiesz czego się uczyć, dzięki przejrzystej strukturze kursu

Nie można ćwiczyć mówienia

Kurs w praktyce: zerknij do kursu

Jesteś ciekaw, jak wygląda kurs w praktyce? Możesz go przetestować przez 24h zupełnie za darmo. A tutaj przygotowałam dla ciebie krótki „przedsmak” tego, co cię czeka:


Rada: Zarejestruj się teraz i przetestuj kurs przez 24h za darmo

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


Niemiecki od zera: 10 TOP rad

A więc chcesz nauczyć się języka niemieckiego – to bardzo dobra decyzja, która otworzy ci wiele możliwości – zarówno osobistych, jak i zawodowych. Początki są zawsze najtrudniejsze i dlatego przygotowałam dla ciebie  10 sprawdzonych rad, które bazują na moim wieloletnim doświadczeniu w nauczaniu języka niemieckiego.

PS. Tutaj możesz przeczytać o mnie więcej.

 1. Ucz się regularnie: nie jest tak  istotne, czy uczysz się 2 h dziennie, czy 15 minut. O wiele ważniejsza jest regularność – ucz się 15 minut dziennie, ale  codziennie. Efekty gwarantowane!
 2. Wybierz przyjemną metodę nauki: żeby robić coś regularnie, nie możesz się zmuszać – jest wiele ciekawych metod do samodzielnej nauki niemieckiego – wybierz kilka z nich i ucz się z przyjemnością.
 3. Ucz się z fiszkami: nauka to inaczej walka z zapominaniem. Żeby uczyć się i nie zapominać, należy w mądry sposób powtarzać –  idealnie nadają się do tego fiszki. Dowiedz się więcej tutaj.
 4. Ucz się na swoim poziomie: czytanie Goethe w oryginale jest ambitnym  pomysłem, ale na początku nauki pozostań przy materiałach, które są odpowiednie dla twojego poziomu
 5. Ucz się z rodzajnikami (!!!): nie popełnij proszę mojego błędu – rzeczowników ucz się zawsze z rodzajnikami. Tutaj jest świetna i darmowa aplikacja do nauki 10 000 najważniejszych rzeczowników właśnie z rodzajnikami
 6. Wykorzystuj luki czasowe: wiesz ile czasu przecieka nam miedzy palcami? Dojazd do pracy, stanie w kolejkach, w komunikacji miejskiej – to tylko niektóre z sytuacji, które możesz wykorzystać do nauki. Można się wtedy uczyć na przykład z dobrą aplikacją na telefon do nauki niemieckiego.
 7. Napisz plan działania: dobry plan to podstawa. Na planie napisz ile minut dziennie i jaką metodą będziesz się uczyć. Powieś w widocznym miejscu.
 8. Znajdź dobrą motywację: a dobra motywacja, jest jeszcze ważniejsza niż plan. Jakie korzyści przyniesie ci dobra znajomość języka niemieckiego? Lepsza praca, większe zarobki, pewność siebie w codziennych sytuacjach? Napisz swoją motywację na powyższym planie i patrz w chwilach zwątpienia.
 9. Otaczaj się niemieckim: słuchaj w międzyczasie radia niemieckiego, ściągnij sobie ciekawego audiobooka – i nie zrażaj się, nawet jeśli nic nie rozumiesz. Osłuchujesz się z melodią języka, twoja podświadomość wyłapuje nowe słowa, a twoja wymowa staje się lepsza.
 10. Nie daj się zrazić gramatyce! Niemiecki dla leniwych i gramatyka niemiecka niekoniecznie idą w parze. Chyba, że uczysz się gramatyki z moją stroną – proste i możliwie krótkie wyjaśnienia oraz dużo przykładów i ćwiczenia.

Tak możesz uczyć się niemieckiego na nauka-niemieckiego.net:

 • Zrozum gramatykę niemiecką : 40 lekcji, które w prosty sposób wyjaśniają najważniejsze zagadnienia gramatyki niemieckiej
 • Poszerz swoje słownictwo: tematycznie podzielone lekcje ze słownictwem niemieckim
 • Ćwiczenia gramatyczne oraz na słownictwo do każdej lekcji
 • Poradnik: sprawdzone porady jak uczyć się efektywnie, recenzje kursów i innych zasobów do nauki, fakty i ciekawostki związane z językiem niemieckim

Niemiecki od zera: najważniejsze zwroty i słówka

Nie wiesz gdzie zacząć naukę niemieckiego? Najlepiej zacznij od podstawowych słówek po niemiecku, podstawowych pytań, najważniejszych zwrotów dla początkujących oraz jak przywitać się i pożegnać po niemiecku. Wszystkie materiały przygotowałam z wymową.


Rada: zarejestruj się teraz i uzyskaj 24 h dostęp do kursu

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


 

Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...