Home » Kursy online » samouczek niemieckiego

Samouczek niemieckiego: opanuj niemiecki samodzielnie!

Chcesz samodzielnie nauczyć się języka niemieckiego? W takim razie jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule podpowiem ci, jak samemu i wygodnie z domu podszkolić język niemiecki.

Samouczek niemieckiego: który kurs online wybrać

Kursy niemieckiego online to najbardziej nowoczesna forma samouczków niemieckich. Do nauki potrzebujesz jedynie chęci oraz laptopa/ smartfona.

najlepsza aplikacja do nauki niemieckiego
Moja opinia
5/5

Kursy online: 17 Minute Language

Z tymi kursami online możesz samodzielnie uczyć się z domu. Dzięki metodzie superlearning wystarczy 17 minut nauki dziennie. Innowacyjne i kompletne kursy języka niemieckiego online do samodzielnej nauki

✓ Wszystkie poziomy A1-C1 ✓ 24 h dostęp gratis  ✓ Niemiecki ogólny, biznesowy, specjalistyczny, dla dzieci ✓ W języku polskim

Cena: 29,95 EUR / 127,65 PLN * 

Kursy 17 Minute Languages są w języku polskim! Nie są mi znane inne kursy tego rodzaju właśnie po polsku.

Samouczek niemieckiego: na co zwrócić uwagę?
W dobrym samouczku niemieckiego znajdziesz wymowę (nie pisaną po polsku, tylko przez lektora), dużo różnorodnych ćwiczeń (w końcu uczysz się sam!), a przy każdym rzeczowniku jest rodzajnik oraz liczba mnoga. 

Kurs niemieckiego online: najważniejsze informacje

Tutaj zebrałam dla ciebie najważniejsze informacje o 17 Minute Languages:

Co zawiera kurs?

17 Minute Languages prezentuje ci wszystkie treści w odpowiednio dobranym czasie i idealnie dopasowane do twojego poziomu nauki oraz tematu:

 • W codziennych zadaniach czytasz i słyszysz na początek słownictwo. Następnie czas na powtórki: naprzemiennie odkrywasz tłumaczenia i wykonujesz testy wielokrotnego wyboru.
 • Nowe słowa powtarzasz przez kolejne dni tak często, aż zapiszą się na zawsze w twojej pamięci długotrwałej. W ten sposób poprzez zabawę zapamiętujesz tłumaczenie, wymowę i pisownię.
 • Samo słownictwo oczywiście nie wystarczy, dlatego to każdej grupy tematycznej otrzymasz pasujące teksty do czytania oraz odsłuchania. Dzięki treningowi budowy zdań możesz poćwiczyć ich tworzenie.

Oto niektóre z ćwiczeń, z którymi będziesz ćwiczyć i powtarzać nową wiedzę:

 Typ ćwiczeniaTwoje zadanie
Dyktandotwoim zadaniem jest samodzielne i dokładne napisanie tego, co słyszysz
Trening budowy zdaniaTrening budowy zdania: tutaj musisz ułożyć kilka elementów zdania w poprawnej kolejności
Luki w tekścieTekst z lukami: twoim zadaniem jest prawidłowe uzupełnienie brakujących wyrazów
RozsypankaRozsypanka : Wszystkie słowa z dialogów zostały dokładnie przemieszane, a ty musisz je z powrotem ułożyć
Fiszki do wydrukowaniaFiszki do wydrukowania: całe słownictwo możesz wydrukować w formie fiszek i uczyć się tradycyjnie

Plusy i minusy kursu

Dzięki metodzie superlearning, uczysz się jedynie 17 minut dziennie

To ty decydujesz kiedy, ile i gdzie się uczysz

Oszczędność w porównaniu z klasycznymi kursami

Uczysz się z przyjemnością dzięki różnorodnym ćwiczeniom

Twoja motywacja rośnie , ponieważ widzisz postępy

Wiesz czego się uczyć, dzięki przejrzystej strukturze kursu

Nie można ćwiczyć mówienia

Kurs w praktyce: zerknij do kursu

Jesteś ciekawa, jak wygląda kurs w praktyce? Możesz go przetestować przez 24h zupełnie za darmo. A tutaj przygotowałam dla ciebie krótki „przedsmak” tego, co cię czeka:


Rada: Zarejestruj się teraz i przetestuj kurs przez 24h za darmo

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo


Samodzielna nauka niemieckiego: 10 TOP rad

Samodzielna nauka języka niemieckiego może być wbrew pozorom bardzo efektywna. Obojętnie, czy zdecydujesz się na naukę z samouczkiem niemieckim, z kursem niemieckiego online czy aplikacją, ucząc się samemu, powinieneś przestrzegać kilku zasad.   Oto  10 prostych i sprawdzonych rad, które bazują na moim wieloletnim nauczaniu języka niemieckiego : 

PS. Tutaj możesz przeczytać o mnie więcej.

 1. Uczysz się regularnie: obojętnie na jaką metodę nauki się zdecydujesz, ucz się regularnie. Nie jest tak naprawdę ważne, czy uczysz się 2 h dziennie, czy 20 minut – o wiele ważniejsza jest regularność. Efekty gwarantowane!
 2. Uczysz się z chęcią: żeby uczyć się regularnie, nie możesz się zmuszać – jest wiele ciekawych metod do samodzielnej nauki niemieckiego – wybierz kilka z nich i ucz się z przyjemnością.
 3. Powtarzasz z fiszkami: nauka to inaczej walka z zapominaniem. Żeby uczyć się i nie zapominać, należy w mądry sposób powtarzać –  idealnie nadają się do tego fiszki. Dowiedz się więcej tutaj.
 4. Ściągnij dobrą aplikację do nauki niemieckiego: ogromnym plusem aplikacji na telefon jest fakt, że możesz uczyć się zawsze i wszędzie. Zobacz, które aplikacje do nauki niemieckiego są najlepsze.
 5. Czytaj książki po niemiecku: łączysz w ten sposób przyjemne z pożytecznym, a twój niemiecki zbliża się wielkimi krokami do wymarzonego poziomu.Tutaj znajdziesz konkretne propozycje książek w formie audio.
 6. Wykorzystuj luki czasowe: sprzątanie domu, stanie w kolejce w sklepie, w poczekalni u lekarza- to tylko niektóre z sytuacji, w których czas tak naprawdę przecieka nam między palcami. Wykorzystaj go do nauki  na przykład z kursem niemieckiego online, aplikacją czy fiszkami.
 7. Napisz plan działania: dobry plan to podstawa szybkiej nauki niemieckiego. Napisz ile minut dziennie oraz jaką metodą będziesz się uczyć. Powieś najlepiej w widocznym miejscu.
 8. Znajdź dobrą motywację: jeszcze zanim wybierzesz metodę nauki, zastanów się nad najważniejszym aspektem – jakie korzyści przyniesie ci dobra znajomość języka niemieckiego? Lepsza praca? Nowe kontakty?  A może po prostu pewność siebie w codziennych sytuacjach? Napisz swoją motywację na powyższym planie i patrz w chwilach zwątpienia.
 9. Otaczaj się niemieckim: Otocz się językiem niemieckim  – słuchaj radia niemieckiego, audiobooków, podcasty, oglądaj  filmy i seriale – im więcej i dłużej, tym lepiej. Więcej o świetnych  sposobach na naukę w domu znajdziesz tutaj.
 10. Regularnie rozmawiaj: dlaczego uczysz się niemieckiego? Głównie dlatego, żeby bezstresowo komunikować się w tym języku. Żeby z kolei poczuć się pewnie mówiąc po niemiecku, musisz… regularnie i jak najczęściej rozmawiać po niemiecku. O tym jak, gdzie i  z kim rozmawiać regularnie przeczytasz tutaj.

 Ucz się na nauka-niemieckiego.net:

 • Zrozum  gramatykę niemiecką : 40 lekcji, które w prosty sposób wyjaśniają najważniejsze zagadnienia gramatyki niemieckiej
 • Poszerz swoje słownictwo: tematycznie podzielone lekcje ze słownictwem niemieckim
 • Ćwiczenia gramatyczne oraz na słownictwo do każdej lekcji
 • Poradnik: sprawdzone porady jak uczyć się efektywnie, recenzje kursów i innych zasobów do nauki, fakty i ciekawostki związane z językiem niemieckim

Rada: zarejestruj się teraz i uzyskaj 24 h dostęp do kursu

⇒ Przetestuj tutaj 17 Minute Languages za darmo

Problem z gramatyką niemiecką?

Z moim innowacyjnym Kursem Mistrza Gramatyki zrozumiesz gramatykę tak szybko i prosto, jak nigdy dotąd. 

Anna
Print Friendly, PDF & Email
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...